Nullkulu

Nullkulu

mida teha portos?

Mida teha Portos: Tee igast reisist unustamatu

Porto – portugaalia keeles Portugali teine linn – on täis rikkalikku ajalugu, vapustavaid vaateid, hämmastavat kultuuri ja kauneid seiklusi. Kuidas planeerida oma reis just õigeks? Mida teha Portos? Selles artiklis olen kogunud Portos külastamise parimad näpunäited ja kõige tähtsamad vaatamisväärsused. Niisiis, kui te plaanite reisi Portosse, siis lugege seda artiklit hoolikalt läbi, et planeerida oma reis tõhusalt ja muuta see unustamatuks.

Alustage Ribeirast – avastage Portos oma südames

Kui te Portosse saabute, siis tasub alustada oma seiklust Ribeirast. See on vana sadamapiirkond, kus saab nautida Portu linna kauneid vaateid. Siit algab Douro jõgi, mis kulgeb läbi linna ja oluline sadam kaubanduse jaoks. Ribeira tänavad on täis elu ja kohalikujooned on siin väga palju näha.

Külastage São Franciscot

São Francisco kirik ja klooster on vaieldamatult üks Portos külastamise kohustuslikest kohtadest. See kaunis religioosne rajatis on suurepärane näide gooti ja barokiajastu arhitektuurist. See unikaalne kirik on ka mõnede kuulsate Portu elanike, nagu näiteks Beatriz Costa, viimane puhkepaik.

Nautige Vila Noval

Portoga peab kaasas käima ka pokaal veini ja võite veeta oma aega külastades Prantsuse kaubanduskeskust, mis asub Vila Nova de Gaia lähistel. Siit leiate väikeseid veiniköid, mis pakuvad eksootilisi maitseid ja lõhnu. Samuti tasub külastada kas Roxo või Quinta do Novali viinamarjaistandusi, mis on üks kuulsamaid ja ajaloolisemaid tootjaid.

Käige läbi tihniku

City Park on roheline oaas linnas, mis sobib suurepäraselt nii väikelastele kui ka täiskasvanutele. Sellel Linna pargil on väga palju rohealasid, kust leiab jõe hiilgavaid vaateid Douro jõele. See on ideaalne koht piknikuks ja lõõgastumiseks päikese käes, kui olete väsinud linnamelust.

Püüa kinni rahvusparki

Horizontaalne Portual Reservaat, tuntud ka kui Parque Natural Doura Internacional, on suurepärane looduselu külastus koht, eriti kui olete avamaastiku armastaja. Mõned uimastatavamad vaated linnale, koos veetlevate jõgedega, kus saab kala jälgida. Siit leiate palju loodus- ja matkaradu ning võite kohtuda erakordne loomaliike.

Mine muuseumisse

Porto linna umber bussiga sõit ja selle ajaloolised muuseumid aitavad teil ära tunda Portugal ajalugu ja kultuuri. Kui te reisite koos perega, siis võib olulisi lapsi huvi kaasa hoida näiteks Serralves Foundation või Natural History muuseum.

Kokkuvõtteks

Porto on rõõmsameelne linn, mis on tuntuks saanud oma ajaloolise tähtsuse ja suurepäraste vaadete poolest. Kui otsid Portos seiklust ja imelisi kogemusi, siis seni kõiki soovitusi ja näpunäiteid meie artiklis, tee plaan oma reis kindlasti nii, et saaksid tõelise emotsiooni kõigest, mida see hämmastav linn pakub. Lähete head merele ja nautige oma reisi Portos!

Veel.