Nullkulu

Nullkulu

mida teha põlvas?

Mida teha Põlvas?

Põlva on kaunis ja rahulik linn Lõuna-Eestis. Kui teil on plaan külastada Põlvat, siis olete õiges kohas. Meie artikkel aitab teil leida parimad turismiobjektid, söögikohad ja puhkevõimalused, mis muudab teie reisi nii nauditavaks kui võimalik.

Avasta kaunis loodus

Põlva maakonnas on palju loodusradu, mis pakuvad võimalust avastada erinevaid maastikke ning vaateid. Üks neist radadest on Taevaskoja matkarada, mis on üks Eesti populaarsemaid matkaradu. See matkarada on 4,5 km pikk ja viib läbi kauni metsa, vaatega Paluküla orgu. Samuti on olemas erinevaid võimalusi, nagu kajakimatkad läbi Piusa oru ning seiklusmatkad läbi metsade.

Aktiivne puhkus

Põlvas on palju võimalusi erinevate spordivõistluste ja -ürituste korraldamiseks. Näiteks, Põlva rattamaraton on üks suurimaid rattasõitudest Eestis, mis toimub igal aastal juunikuus. Loomulikult on ka teisi spordialasid, nagu korvpall, jalgpall ja kergejõustik.

Põlva söögikohad

Kui olete huvitatud maitsvast toidust, siis Põlvast ei puudu kohvikud ja restoranid. Meie soovitame proovida kohalikke maitseid. Üks hea koht on kohvik Kubija, mis asub Kubija hotellis ning pakub suurepärast vaadet loodusele.
Kui aga otsid kohaliku kogukonna poolt pakutavat toitu, siis külasta kindlasti Põlva turuplatsi, kus kohalikud pakuvad laia valikut käsitöötooteid ja kohalikke roogasid.

Kultuuriline pärimus

Põlva on väike linn, kuid seal on palju kultuuriline pärand, mida väärt külastada. Neli Põlva kirikut on rajatud erinevatel ajastutel: Põlva Peetri kirik (1882), Puhja kirik (1266), Räpina kirik (17. sajand) ja Karilatsi kirik (1652).
Lisaks on maakonnas mitmeid muuseume nagu Räpina paberivabrik, kus saab tutvuda paberitööstuse ajalooga ning kuidas seda kunagisel ajal valmistati.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks, Põlva on ilus linn, mis on täis toredaid vaatamisväärsusi ja külastamisväärsusi. Ootame teid kohalikega tutvuma ning loodame, et leiate siit midagi endale meeldivat. Hoidke oma reis järjepidevalt huvitavana, sest Põlvas on alati palju teha ja avastada.

Meie soovitame külastada Põlvat kui teil on aeg vaikseks hetkeks või aktiivseks puhkuseks. Loodame, et selles artiklis oli palju kasulikku teavet ja soovitusi, mida kasutada oma järgmisel reisil Põlvasse.

Veel.