Nullkulu

Nullkulu

mida teha põletus villidega?

Mida teha põletus villidega

Vigastused on ebameeldivad ja neid ei taha keegi kogeda. Kuid üks kõige valusamatest ja tüütuimatest vigastustest on põletus villidega. Kõige hullem on see, et kui olete seda korra kogenud, siis võib see teil kergesti uuesti juhtuda. Seega on väga oluline teada, kuidas seda ravida. Selles artiklis räägime teile, mida teha põletus villidega.

Mida tuleks teha kohe pärast põletust?

Kõige esimene asi, mida tuleb teha, on jahutada kahjustatud ala. Kui võimalik, asetage kahjustatud kohta jaheda veega voolava kraani alla. See aitab vähendada valu ja turset. Esimese 20 minuti jooksul on oluline jahutada kahjustatud kohta vähemalt 15 minutit.

Kuidas eemaldada vett?

Kui mullid ei ole liiga suured, tuleks vesi mullidest eemaldada ja kuivatada kahjustatud ala õrnalt. Kuid mõnel juhul võivad mullid olla nii suured, et nende avamine võib suurendada vigastusi ja infektsiooni riski. Kui olete mures, konsulteerige kindlasti arstiga.

Ravige põletust

Pärast seda, kui olete vee eemaldanud, võite kanda põletuspiirkonnale kergeid antibiootilisi kreeme või lahjendatud kummeliõli. Kui põletus on väga valus, võite valu leevendamiseks kasutada ka lidokaiini kreemi. Ärge kasutage tugevaid valuvaigisteid, ilma et oleksite eelnevalt arstiga konsulteerinud.

Kasutage jääpakki

Jääpakki võib kasutada, et vähendada turset ja valu. Kuid ärge kasutage jääpakke liiga sageli ja liiga kaua, kuna see võib kahjustada nahka. Jääkotti võib kasutada mitu korda päevas.

Puhake

Vigastuste korral on oluline piisavalt puhata, et keha saaks väljendada paranemisprotsessi. Puhkus vähendab ka stressi ja aitab kaasa paranemisprotsessile.

Ärge katke põletust liiga tihedalt

Enne magamaminekut ärge katke põletust tihedalt. See võib piirata verevoolu ja takistada taastumisprotsessi. Kasutage hingavaid kangaid, et kaitsta haava ja lasta sellel hingata.

Jälgige põletuse suurust ja hoiduge päikesest

Jälgige kahjustuse suurust päevast päeva, et veenduda, et see ei süvene rohkem. Kui põletus suureneb, tuleks külastada arsti. Ärge unustage kasutada päikesekaitset, kui kahjustatud piirkond on avatud päikesevalgusele.

Toitumine

Tervislik toitumine võib aidata kiiremini peale põletusi taastuda. Sööge vitamiinirikkaid toite nagu tsitruselised, maasikad, ananass, granaatõun ja spinat. Need toidud on head immuunsuse tugevdamiseks ja raviprotsessi kiirendamiseks.

Füsioteraapia

Teine võimalus kiiremini paraneda on füsioteraapia. Füsioteraapia aitab parandada lihaste ja kudede verevoolu. See võib aidata ka vältida armide ja kontraktsioonide teket.

Kokkuvõte

Põletus villidega on valus vigastus ja kui te ei raviks seda õigesti, võib see muutuda pikaajaliseks probleemiks. Esimese asjana tuleb põletus jahutada, vältida vee mullide katkemist ja mahtuda meditsiinilisse ravi. Ka jälgida põletuse suurust ja hoida end päikese eest. Sobiva toitumise ja füsioteraapia abil kiirendate taastumisprotsessi. Kui olete aga mures, külastage kindlasti arsti. Kui teete kõik need sammud õigesti, saate põletuse villidega kiirelt ja tõhusalt ravida.

Veel.