Nullkulu

Nullkulu

mida teha põhja eestis?

“Mida teha Põhja-Eestis”
Põhja-Eesti on kõige rohkem külastatud piirkond Eestis täis rikkaliku kultuuri, suurepäraste männimetsade ja abajate, kaunite randade ning huvitavate ajalooliste vaatamisväärsustega. Kui planeerite külastada Põhja-Eestit, siis on palju erinevaid asju, mida saab seal teha. Selles artiklis uurime ideaalseid asukohti, tegevusi ja vaatamisväärsusi, mida Põhja-Eesti pakub.

Tutvuge Tallinna vanalinna võludega
Tallinna vanalinn on suurepärane koht, kust oma avastusretk alustada. Vanalinna võlu on võrratu, lausa ajalooline. Vana hansalinn koos oma kitsaste tänavate, punaste katuste ja iidsete müüridega on osa UNESCO maailmapärandist. Tallinna vanalinn on koduks paljudele huvitavatele vaatamisväärsustele, nagu Niguliste kirik, Aleksandri Nevski katedraal, St. Olavi kirik, Toompea loss ja Raekoja plats.

Nautige looduskauneid radu Lahemaal
Lahemaa rahvuspark on teine populaarne looduskaunis koht Põhja-Eestis ja asub Tallinnast lühikese autosõidu kaugusel. See on suurepärane koht matkamiseks ja avastamiseks. Rahvuspargis on erinevad töötavad talud ja ajaloolised mõisad, mida saab väisata. Jalgsi matkamine matkaradadel, jalgrattaveinad, loodusõpperajad ja loomulikult rannad muudavad selle koha avastamiseks lõbusaks.

Kogege ajalugu Eesti Vabariigi aegadest Rocca al Mare Muuseumis
Rocca al Mare muuseum on asutatud spetsiaalselt selleks, et tutvustada Eesti ajalugu kõigile huvilistele. Muuseumi kollektsioonid on korralikud ja hõlmavad erinevaid ajastuid – Esimesest Maailmasõjast kuni Eesti taasiseisvumiseni. Muuseumis saab näha mitmeid ajaloolisi esemeid, näiteks vanade kaubamärkide, ajalooliste esemete ja artefaktide kollektsiooni, vanaaegset mööblit ja palju muud.

Külastage Paksu Marga restorani
Kui otsite midagi täiesti teistsugust, siis külastage Paksu Marga restorani. Restoran on loodud sajandi lossivaremete sisse. Restoranis pakutakse erinevaid roogasid, alates traditsioonilistest Eesti roogadest kuni rahvusvaheliseni. Lisaks sellele on restoran tuntud oma erilise õlle koostisega.

Avastage Lahemaad kajakiga
Soovite näha Põhjaeestit vee kaudu? Siis rentige kajak ja tutvuge ranniku ja kaldal asuvate ajalooliste mõisatega. Kirjeldamatud vaated merele ja rannajoonele teevad kajakiga sõitmisest hingematva elamuse.

Kokkuvõte
Põhja-Eesti on tõeliselt huvitav koht oma kultuuri ja looduse poolest. Kui otsite põnevaid seiklusi ja avastamist, leiate seda kindlasti Põhja-Eestist. Vanalinna ilu, Lahemaa rahvuspargi looduskaunid rajad, Rocca al Mare muuseumi ajaloolised eksponaadid, Paksu Marga restorani eriline köök ja kajakisõidu vaated on vaid mõned asjad, mida seal näha saate. Seega, kui olete valmis avastama midagi täiesti uut, siis planeeeri oma järgmine seiklus Põhja-Eestis.