Nullkulu

Nullkulu

mida teha piparmündist?

Mida teha piparmündist

Piparmünt on värskendav ja aromaatne taim ning seda kasutatakse laialdaselt küpsetistes, jookides, kosmeetikatoodetes ja ravimites. Kuid kas teadsite, et piparmünti saab kasutada ka koduste probleemide lahendamiseks? Siin on mõned ideed, kuidas saate piparmündi kasuks ära kasutada.

Looduslik vahend seedeprobleemide leevendamiseks

Kas teil on sageli probleeme seedimisega? Võib-olla tuleb kasuks piparmündi tarvitamine. Piparmündil on seedeprobleeme leevendavad omadused ning seda on aastasadu traditsioonilises meditsiinis kasutatud kõhuhädade ravimisel. Jooge tassi piparmündi teed või lisage piparmünti oma supile, salatile või smuutile.

Erinevate haigusnähtude leevendamiseks

Kas teil on peavalusid, nohu või kurguvalu? Piparmündiõli võib aidata selliste haiguste sümptomeid leevendada. Piparmündi eeterlik õli sisaldab mentooli, mis võib aidata vähendada valu ja ebamugavustunnet. Lisage paar tilka piparmündiõli difuuserisse või järgmise massaaži ajal paluge kasutada piparmündiõli.

Värskenda oma hingeõhku

Igasugused lisanditeta puuviljad ja köögiviljad aitavad värskendada hingeõhku, kuid piparmünt on eriti tõhus. Piparmündi antibakteriaalsed omadused võivad aidata vähendada halba hingeõhku bakterite kasvu tõttu suus. Nätsutage piparmündilõhnalisi närimiskumme või tarvitage piparmündi pastille.

Puhastamine

Piparmünt on tuntud oma värskendava ja puhastava toime poolest. Lisage paar tilka piparmündiõli puhastusvahenditesse, et puhastustulemus oleks värskem ning puhtam. Piparmündiõli võib samuti kasutada putukatõrjevahendina, kuna putukad ei talu mentooli lõhna.

Kulinaaria

Huvitavaid kulinaarseid võimalusi pakub piparmünt roogadel maitse ja aroomi andmisel. Kasutage seda maitseaineena salatite, hautiste, suppide või kastmete valmistamisel. Piparmündi võib ka leida paljudes maiustustes, kookides, jäätistes ja jookides.

Stressi leevendamiseks

Piparmündil on rahustav toime ning selle tarbimine võib aidata leevendada stressi ja lõõgastuda. Jooge tassi piparmündi teed enne magamaminekut või lisage piparmünt oma vanni, et rahu ja lõõgastust nautida.

Lõpetuseks võime öelda, et piparmündi kasulikkus on laialt levinud ning see on multifunktsionaalne taim. Oluline on meeles pidada, et piparmündi kasutamine võib olla kasulik tervisele, kuid olge loomulikult mõõdukad. Katsuge ennast harjutada piisavate piparmünti koguste tarvitamisega. Lisaks sellele, et see taim on multifunktsionaalne, on ta ka ilus. Proovige piparmündi istutamist aeda – lisage oma rohelusse natuke piparmünti.

Veel.