Nullkulu

Nullkulu

mida teha pihlakatest?

“Mida teha pihlakatest?”

Pihlakad on tuntud oma ilusa välimuse poolest, kuid nad on ka väga kasulikud taimed. Seda seetõttu, et nad sisaldavad rohkelt C-vitamiini ja antioksüdante, mis on väga kasulikud inimeste tervisele. Samuti on pihlakad suurepärased koduaia kaunistuseks, sest need on ilusad, hoolimata aastaaegast. Selles artiklis käsitleme pihlakate kasvatamist, hooldamist, toitumist ja paljundamist. Lugege edasi, et saada kõik need nõuanded ja palju muud.

Pihlakate kasvatamine

Pihlakate kasvatamine ei vaja palju tööd. Kui teie aed on saanud piisavalt päikest, siis on pihlakate kasvatamine teie jaoks sobiv. Siiski on mõningaid asju, mida peate enne alustamist teadma.

Mida istutada?

Kui sa istutad mingi tüüpi okaspuu, siis sobib see hästi pihlakaga. Pihlakad ei ole valivad maapinna suhtes, kuid nad vajavad kuivendatud mulda.

Kuidas istutada?

Pihlakad istutatakse tavaliselt sügisel. Sel ajal on kliima jahedam ja vähem kuiv. Kui soovite, võite ka kevadel istutada. Kuid tuleb meeles pidada, et pihlakad ei talu niiskust, seega tuleb neid korralikult kuivatada.

Pihlakate hooldus

Pihlakate hooldus on lihtne, kuid seda tuleb hoolikalt teha. Järgmised nõuanded aitavad teil säilitada oma pihlakate ilu ja tervist.

Kuidas kasta?

Pihlakad ei talu liiga palju vett. Seega kastke neid ainult siis, kui see on hädavajalik.

Kuidas väetada?

Pihlakad ei vaja palju toitaineid. Kui soovite neid siiski toita, kasutage kastmist edasilükkavat väetist.

Kuidas pügata?

Pihlakaid tuleb pügada regulaarselt, et need korras püsiksid. Pügamine on soovitatav sügisel või varakevadel.

Pihlakate toitumine

Pihlakad sisaldavad rohkelt C-vitamiini ja antioksüdante, mis on väga kasulikud inimeste tervisele. Need antioksüdandid kaitsevad keha vabade radikaalide eest, parandades seeläbi immuunsust.

Pihlakate paljundamine

Pihlakate paljundamiseks on kaks võimalust: pistikud ja seemned. Pistikud on lihtsam viis, kuid sageli tuleb oodata pikka aega, kuni nad juurduvad. Seemned on sobilikud tugevate pihlakate kasvatamiseks, kuid see võtab aega ja vajab rohkem tööd.

Kokkuvõtteks võib öelda, et pihlakad on suurepärased taimed, mis aitavad teil oma aeda kaunistada, samuti pakuvad tervisele palju kasu. Kui soovite oma aia ilu täiendada või otsite suurepärast tervislikku lisandit, siis võtke kindlasti pihlakad oma valikusse.

Veel.