Nullkulu

Nullkulu

mida teha peapõrutuse korral?

Kui oled pidanud läbima peapõrutuse, on oluline teada, et see on ajus esinev trauma, mis võib tekitada mitmeid sümptomeid. Siiski on oluline märkida, et täielik taastumine võib aega võtta kuni paar nädalat.

Peapõrutuse sümptomid võivad hõlmata peavalu, pearinglust, iiveldust, oksendamist, tugevat tundlikkust valguse või heli suhtes ja väsimust. Lisaks võib esineda tasakaalutust, nägemishäireid ja mälu või kontsentratsiooniga seotud probleeme. Ehkki sümptomid võivad tunduda kerged, on oluline, et patsiendid pöörduksid tervishoiutöötaja poole, et ennetada võimalikke tüsistusi.

Mida teha peapõrutuse korral?
Kui teil on kõik eelpoolmainitud sümptomid, peaksite kohe pöörduma meditsiinipersonali poole. Lisaks sellele, järgmised olulised juhised, mida peaks keskenduma peapõrutuse korral:

Puhka ja jää kaheks päevaks koju
Peapõrutuse korral on oluline anda oma ajule piisavalt aega taastumiseks. Seetõttu peaksite võtma aega, et puhata ja minimaalselt kaks päeva jääma koju. Füüsiline tegevus ja treenimine on sel ajal keelatud, sest see võib tervisele halba mõju teha.

Võtke peavalu vastu valuvaigisti
Mõned inimesed võivad kogeda peavalu, mis on seotud peapõrutusega. Valuvaigisti nagu paratsetamool (Panadol) võib aidata valu vähendada. Siiski peaksite konsulteerima oma arstiga, et teada saada, milline on sobiv annus ja mida peaksite vältima.

Vältige eredat valgust ja tugevat heli
Peapõrutuse korral võivad inimesed olla tundlikud ereda valguse ja tugeva heli suhtes. Seetõttu peaksite vältima selliseid tingimusi või kandma päikeseprille või kõrvatroppe. Lisaks peaksite tagama, et teie töö-, õppe- ja magamistuba oleks hämar.

Jälgige sümptomeid
On oluline jälgida oma sümptomeid ja märkida, kuidas tervis taastub. Lepitage kindlasti kokku arstivisiit kahe-kolme päeva pärast esimest põrutust, et kinnitada, et teil pole rohkem tõsiseid vigastusi, nagu kolju- või ajuverejooks.

Söö korralikult
Peapõrutuse korral soovitatakse süüa kerget toitu, mis sisaldab head energiat ja vitamiine. Sööge regulaarselt väikseid koguseid ja jooge piisavalt vett, et tagada keha taastumise kiirendamine.

Kasutage jääpakki
Esmalt vahetult peapõrutuse ajal võib jääpakiga jahutamine aidata valu ja paistetust vähendada. Kandke jääpakki vahetult pärast esimest põrutust 10-20 minutit korraga ja jätkake seda protseduuri iga kahe tunni tagant 24-48 tundi, kuni tunned olulist paranemist.

Kokkuvõte
Peapõrutus on trauma, mis võib põhjustada mitmeid sümptomeid ning on oluline selles olukorras aega võtta, et keha saaks vajaliku puhkuse. Võttes arvesse ülalteemat käsitlenud nõuandeid, saate peapõrutuse ja sellega seotud tüsistuste võimalikku tekkimist vältida ja end haigusest kiiremini taastada. Kui olete mures oma seisundi pärast, pidage kindlasti nõu oma arstiga.

Veel.