Nullkulu

Nullkulu

mida teha peale puugihammustust?

Mida teha peale puugihammustust

Puugid on väga tavalised väikesed parasiidid, kes toituvad inimeste ja loomade verest. Kui puuk on hammustanud inimest, võib see põhjustada erinevaid sümptomeid. On oluline võtta vastu õiged meetmed, et vältida nakkusi ja haigusi, mis võivad olla seotud puugihammustusega.

Eemalda puuk
Puugid tuleks eemaldada kohe pärast avastamist, et vältida nakatumist. Tervisekaitse ametkondade soovitatud meetod on puuki välja tõmmata pintsettide või spetsiaalse puugieemaldajaga.

Desinfitseeri Hammustuskoht
Pärast puugi eemaldamist tuleks hammustuskoht desinfitseerida. Kõige lihtsam viis haava desinfitseerimiseks on kasutada puhast vett ja seepi. Hammustuskohta saab pühkida ka alkoholiga, selleks et vältida nakatumist.

Jälgida Hammustuskohta
Peaksid jälgima hammustuskohta, et veenduda, kas see hakkab punetama või muutub valuks. Kui tekib turse või kui hakkab tekkima lööve, siis peaksid sa kahtlustama võimalikku nakatumist, mis tekib haigusest, mida kutsutakse Lyme’i tõveks.

Külasta Perekonnaarsti
Kui ärritus teie hammustuskohas kestab kauem kui paar päeva, siis peaksid sa pöörduma arsti poole. Pärast Ebola puhangut on tervishoiuasutused muutunud väga tundlikuks seoses haigustega, mis võivad levida sobimatu puukide huvides.

Ärge Hammustuskohta Kratsi
Kui te olete hammustatud, võib see olla väga sügelev, kuid peaksite vältima hammustuskohta kriimustamist. Kriimustamine võib põhjustada avatud haava ja suurendada bakterite nakatumise riski. Kui teil on tarvis leevendada sügelust või valu, siis peaksite kasutama külma kompressi või spetsiaalset salvi.

Joo Puhast Vett
Jooge rohkelt vett, et hoida oma keha niisutatult. Kui olete haigestunud puukesktõppega haigusesse, võib see mõjutada ka teie seedetrakti. Seega on oluline anda oma kehale vajalikud toitained ja vedelikud.

Magada Palju
Kui olete puugi ohver ja kuskilt haigeks jäänud, siis minge voodisse ja puhake palju. See on oluline, et teie keha saaks haigustega võidelda. Kui olete haigestumise tõttu nõrk, siis on parem vältida liigset füüsilist koormust.

Konsulteeri Spetsialistiga
Kui teil tekib rohkem hoiatavaid sümptomeid, peaksite alati pöörduma spetsialisti poole. See võib olla perearst, kes teeb pildi ja tuvastab teil oleva haiguse. Kui haigus on tõsisem ja vajab ravi, suunab perearst teid edasi lähimasse spetsialiseerunud kliinikusse.

Kokkuvõtteks
Puugihammustus tuleb võtta tõsiselt, ja kui teil tekib võimalik nakatumise märk, võite julgelt pöörduda arsti poole. On oluline rakendada õigeid meetmeid ja vältida haigestumist potentsiaalse LD-nakatumise vastu. Hoidke oma puugid pereliikmetest eemal, eemaldage hoolikalt need, kes teie naha külge kinni jäävad, ja koguge võimalikult palju teavet haiguste ennetamise kohta.

Veel.