Nullkulu

Nullkulu

mida teha päikesepõletuse korral?

Tere kallid lugejad. Täna räägime päikesepõletusest ja sellest, mida saate enda heaks teha, kui olete selle probleemiga silmitsi seisnud. See on sage probleem, millega paljud meist kokku puutuvad, kui me liiga palju päikese käes oleme. Siin on mõned näpunäited, kuidas selle probleemi lahendada.

Püsi varjus
Kuigi me kõik armastame päikesepaistet, on vahel parem jääda varjuks. Kui päike on eriti tugev, on kõige parem leida varjuline koht, mis kaitseb teid otsese päikesevalguse eest. See võib olla puu, päikesevari või muu selline ese.

Kasuta päikesekaitsekreemi
Kui te ei saa päikese käest eemale jääda, on mõistlik kasutada päikesekaitsekreemi. Valige kreem, mille kaitsefaktor on vähemalt 30, ja kandke seda korralikult kõikidele avatud nahapiirkondadele. Korrake seda protsessi iga paari tunni tagant, et kaitse alati tugev oleks.

Võtke jahedaid vanne
Kui teie nahk on juba päikesepõletuse saanud, võite võtta jahedaid vanne või kasutada külmi kompresseid, et leevendada valu ja põletikku. Tehke seda mitu korda päevas kuni nahk paranema hakkab.

Joo rohkelt vett
Kui teil on päikesepõletus, on teie nahk kuiv ja seda on raske niisutada. Seetõttu on oluline juua palju vett, et hoida keha ja nahk niisutatuna. Joo vähemalt 8 klaasi vett päevas, et tagada keha vajalikud vedelikud.

Vältige päikese käes olemist
Kui teie nahk on juba päikesepõletuse saanud, ärge laske sellel veelgi hullemaks minna. Vältige igal juhul päikese käes olemist, kuni nahk on taastunud. Kui te ei saa päikese käest eemale jääda, kandke kaitsekreemi ja kandke ka kaitsevarjusid.

Kasutage aaloet
Kui teie nahk on juba päikesepõletuse saanud, kasutage aaloet, et leevendada valu ja põletikku. Võtke natuke geeli taimsest aaloe lehest ja kandke see õrnalt põlenud nahale. Laske sellel nahal 10–15 minutit kuivada ja loputage seejärel ära. Korrake seda protsessi mitu korda päevas, kuni nahk paremaks läheb.

Riietu õigesti
Õige riietus on päikese käes olles väga oluline. Valige lahtised ja hingavad riided, mis kaitsevad ka otsese päikesevalguse eest. Kasutage mütsi või päikesevarju, et oma nägu varjata, ning kandke päikeseprille, et kaitsta oma silmi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et päikesepõletus on tavaline probleem, mis tekib liiga palju päikese käes viibides. Kui teil on see probleem, siis kasutage neid näpunäiteid, mis aitavad leevendada valu ja põletikku. Ja veel kord, olge ettevaatlik päikese käes olles!