Nullkulu

Nullkulu

mida teha paides?

Mida teha Paides

Paide on kaunis väikelinn, mis asub Eestis, Järvamaa maakonnas. Sellel linnal on palju vaatamisväärsusi ja võimalusi, et veeta nii lõõgastav kui ka seiklusrikas päev. Selles artiklis anname teile ülevaate kõigest, mida teha Paides, et teie visiit oleks võimalikult meeldiv.

Paide linnus

Paide linnus on linna suurim atraktsioon. See kaunis linnus asub linna südames ja sellel on pikk ajalugu taga. Linnus on ehitatud sajandil ja on üks paremini säilinud keskaegseid kindluseid Eestis. Külastajad saavad nautida jalutuskäiku ümbritsevatel sisehoovidel, vaadet linnuseplatsile ja külastada ka Muuseumi.

Muuseum

Paide Muuseum asub linnuse keldrites ja seal saab näha Järvamaa ajalugu alates kiviajast kuni tänapäevani. Muuseum pakub külastajatele palju huvitavat tegevust. Külastajad saavad näha linna ajaloo näitusi, osaleda ekskursioonidel ja lähemalt uurida keskaegset kindlust.

Vaateratas

Paide vaateratas on kõrgeim vaateratas Balti riikides. See asub Paide kesklinna kõrval ja on üks populaarsemaid atraktsioone linnas. Külastajad saavad nautida vaadet linnale 30 meetri kõrguselt ja kogu ratast sõites saab kesta kuni 15 minutit.

Paide vabaõhumuuseum

Paide vabaõhumuuseum asub linnast 6 km kaugusel ja on suurepärane koht päeva veetmiseks koos pere või sõpradega. See on tuntud oma rohelise ja rahuliku keskkonna poolest. Külastajad saavad seal õppida paikkonna ajaloost ning imetleda vanu talumajapidamisi. Seal on ka käsitöökodasid, kus saate proovida kätt erinevate traditsiooniliste käsitöödega.

Uisuväljak

Talvel võib Paide kesklinna ligidal leida uisuväljaku. See on suurepärane koht, kus korraldada aktiivseid tegevusi koos sõpradega. Uisuväljak pakub tasuta sissepääsu ja võimalust rentida uiske.

Paide terviserada

Kui soovite rohkem liikuda ja nautida linna looduslikku ilu, siis peaksite minema Paide terviserajale. Terviserada on rajatud kauni männimetsa keskel ning see pakub 5,5 km pikkust matkarada koos väikeste järvede ja suurepäraste vaadetega loodusele. Samuti on võimalik kasutada erinevaid treeningvahendeid.

Kohvikud ja restoranid

Paides on palju restorane ja kohvikuid, kus leidub midagi iga maitse ja eelarve jaoks. Leiad nii lihtsamaid kiirsöögikohti kui ka elegante restorane. Soovitame proovida kohalikku toitu, nagu talupoja leib ja traditsiooniline verivorst.

Kokkuvõte

Paide on väga ilus ja hubane linn, millel on palju ajalugu ja kultuuri. Külastades Paide linnust, Muuseumi, vaateratast, vabaõhumuuseumi, uisuväljakut, terviserada ja muid vaatamisväärsusi, veedate kindlasti meeldiva päeva. Samuti hindate kohvikute ja restoranide mitmekülgsust ja mõõdet ning sõbralikku teenindust. Soovitame kindlasti külastada Paides.

Veel.