Nullkulu

Nullkulu

mida teha noarootsis?

Mida teha Noarootsis: Parimad tegevused Maardu piirkonnas

Noarootsi piirkond pakub külastajatele suurepärast võimalust nautida loodust, mereäärset vaadet ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Maardu piirkond omakorda asub Põhja-Eesti rannikul, rannikermestiku piiril. See on ajalooliselt oluline piirkond, mis on täis looduse ilu ja kultuuriväärtusi. Kuid mida täpselt Noarootsis teha? Selles artiklis anname ülevaate parimatest Noarootsi ja Maardu piirkonnas asuvatest tegevustest.

Külasta ajaloolisi vaatamisväärsusi
Noarootsi ja Maardu piirkonnas on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi. Maardu linnast leiab palju antiikseid vaatamisväärsusi, mis jutustavad linnusest kui ajaloolisest kohast. Noarootsi piirkonnas on palju ehitisi, mis on pärit XVIII sajandist.

Ujumine ja päevitamine rannas
Kuna Noarootsi ja Maardu asuvad Põhja-Eesti rannikul, on rannas päevitamine ja ujumine suurepärane viis aja veetmiseks kogu perele. Leiate palju rannavalikuid Noarootsi poolsaarel. Üks populaarsemaid randu on Rannarootsi rand, mis on ka tunnustatud Kultuurimälestisena. Selle ranna palmipuud ja sinine vesi annavad mulje, et olete lõunamaade rannas.

Jalgrattaga sõitmine
Maardu ja Noarootsi piirkonnad on ideaalsed ilma- ja maastikutingimuste poolest jalgrattaga sõitmiseks. Maardu linna jõudes on esimene asi, mida näete, on spordiväljak, mis on populaarne jalgratturite seas. Kohalikud jalgrattavõistlused toimuvad kogu aasta jooksul.

Matkamine ja metsavahel liikumine
Noarootsi ja Maardu piirkonnad pakuvad kõigile matkahuvilistele palju võimalusi. Puhas, looduslik keskkond sobib suurepäraselt matkamiseks, jalutamiseks, religiooniliste tähtpäevade pidamiseks või isegi telkimiseks. Mõni parim koht matkamiseks Noarootsi poolsaarel on Käpla matkarada. Kaaluda võib ka Järvevari matkarada, mis on hea kõigile, kes otsivad seiklusi.

Linnuvaatlus
Noarootsi ja Maardu piirkonnad on tuntud oma suurejoonelise looduse poolest. Kui olete linnuvaatluse huviline, võite näha paljusid erinevaid linde, nagu näiteks merikotkas, rästik, tõmmuvaeras, valge-toonekurg, kanakull, haruldane ronk ja seenevöötsaba, keda ei leidu enam kuskilt mujalt Eestist. Selleks on võimalik külastada Padise Looduskaitseala, kus pesitsevad erinevad linnuliigid.

Mereõngitsus
Noarootsi ja Maardu piirkonnas on randu ja palju mereäärseid kalaringe. Mereõngitsus on suurepärane hobi nii algajatele kui ka kogenud kalameestele. Kui olete kalapüügi huviline, on Noarootsi oma randadega sobivaks kohaks kalapüügi harrastamiseks. Siinkohal sobib mainida, et kalapüük on reguleeritud merekalapüügiseadusega ja kehtib erinevad piirangud.

Kokkuvõtvalt võime öelda, et Noarootsi ja Maardu on sobilikud kohad lõõgastumiseks ja ajaveetmiseks. Rõõmustav on see, et kõik meie soovitatud tegevused on pere-, sõprade- ja ka üksikreisijatele sobilikud. Hoolimata sellest, kas otsustate rannas ujuda, jalgrattaga sõita või matkata, leiab igaüks koha endale sobiva tegevuse jaoks. Nii elava looduse kui ka põnevate vaatamisväärsuste poolest pakub Noarootsi ja Maardu piirkond unustamatu kogemuse kõigile külastajatele.

Veel.