Nullkulu

Nullkulu

mida teha munavalgest?

Mida teha munavalgest: kasulikud näpunäited ja retseptid

Munavalge on üks paljudest toitainetest, mis on olulised tervisliku toitumise tunnusjoonteks. Seetõttu tasub seda tarbida nii tihti kui võimalik. Munavalged on tuntud oma kõrge valgusisalduse poolest, lisaks sisaldavad aga ka erinevaid mineraale ja vitamiine. Munavalged sobivad suurepäraselt paljude roogade valmistamiseks ning väärtuslikud on ka munavalge põhised toidulisandid. Selles artiklis jagamegi kasulikke näpunäiteid ja retsepte, kuidas kasutada munavalget toidu valmistamisel ja toitumises.

Munavalgede tarbimine on üks lihtsamaid viise, kuidas tagada oma keha vajalikud valkained. Valgud on väga olulised keha funktsioneerimiseks, eriti inimestele, kes regulaarselt treenivad. Munavalged sisaldavad iga 100 grammi kohta umbkaudu 11 grammi valku, mis on palju rohkem kui tavalises munas. Samuti sisaldab munavalge peaaegu üldse rasva, kaloreid ja kolesterooli, mis muudab munavalged suurepäraseks toiduks kaalulangetajatele.

Kui soovid kasutada munavalgeid toidu valmistamisel, siis on mitmeid erinevaid mooduseid, kuidas neid kasutada. Siin on mõned näited:

Munavalge omlett.

Omlett on üks kõige populaarsemaid munavalge roogasid. Selle valmistamiseks on vaja ainult munavalgeid ja mõningaid lisandeid ning see on väga lihtne valmistada. Pead lihtsalt segama kokku tehniliselt vaid munavalged (kollane osa valida välja, kui soovitud) ja valitud lisandid (nt paprika, seene, juust). Maitse järgi valida küüslaugu, sibula ja vürtside hulka ning seejärel valada segu praepannile. Sega aeg-ajalt, kuni omlett on valmis. Ideaalne käik hommikusöögiks kohviga.

Munapuder.

Munapuder on samuti kerge ja tervislik ning seda saab valmistada jällegi väga lihtsalt. Segage kokku munavalged vähese piimaga ja valage segu kastrulisse. Lase keema tõusta ja sega aeg-ajalt, kuni segu on paksenenud. Seejärel lisa maitse järgi soola, pipart ning valitud lisandeid, näiteks paprikat, basiilikut või punaseid sibulaid. Tarbi kas hommikusöögiks või lõunaks.

Munavalgutäidisega leivad.

Ülejäänud munakollaste jaoks saad valmistada imemaitsvaid munavalgutäidisega leibu. Selleks segage kokku munakollane, vähe piima, maitseained (sool, pipar) ning piserdage segu saiale. Seejärel lisage juurde valitud täidised, näiteks sinki, juustu ja rukolat, siis kuumutage pannil vähe, et jahtunud täidis nice ja hõrk säras ja lõige tükkideks.

Need on vaid mõned paljudest munavalge toiduvalmistamise võimalustest. Muidugi saab munavalgeid lisada ka teistesse roogadesse, näiteks suppidesse või kastmetesse. Proovige erinevaid retsepte ja leidke enda lemmik!

Kuidas munavalge tarbimist tõhustada?

Lisaks tavapärasele munavalge toiduvalmistamisele on mitmeid viise, kuidas suurendada ka oma munavalge tarbimist lihtsalt ja tervislikult. Siin on mõned näited:

Munavalge pulber.

Munavalge pulber on hea viis, kuidas lisada rohkem valku oma dieeti. See on valmistatud munavalgetest, millest on eemaldatud rasv ja kollane osa. Üks serveering munavalge pulbrit annab sulle peaaegu sama palju valku kui kaks tavalist muna — ilma rasva ja kolesteroolita.

Munavalge smuuti.

Teine võimalus munavalgete tarbimiseks on lisada need oma hommikusele smuutile. Lisage blenderisse segatud puuviljad ning munavalged, asendades tavalist jogurtit, samuti netraliseerides maitsemotiivid. Kui olete munapulbri kasutaja, on veelgi lihtsam lisada kodus smuutisse vastavates proportsioonides ka pulbrit.

Munavalge lisandid.

Lisaks toidu valmistamisele on mitmeid munavalge lisandeid, mida saab lisada oma toidule. Need toidulisandid sisaldavad tavaliselt erinevaid valke, mis võivad aidata kaasa lihasmassi suurendamisele ja taastumise kiirendamisele treeningutest. Kõige populaarsemad lisandid on munavalge kapslid ja pulber.

Kokkuvõtteks

Munavalge on väga oluline toitaine, mida tasub oma dieedis tarbida võimalikult regulaarselt – eriti, kui oled dieediga hädas, treenid palju või soovid kiirendada taastumist trennidest. Selles artiklis oleme jaganud mitmeid ideid, kuidas kasutada munavalgeid toidu valmistamisel ning kuidas neid tarbida muul viisil Ei ava erinevaks teksti osaks, kui pole sisuliselt asjakohane. vajalikke toitaineid omamata. Muuda oma toitumist järk-järgult, nii et see sobiks teie eelistustega ning ole julge katsetama uusi roogasid nendega, mis sisaldavad häid toitumislisi toite. Võimalused on lõputud: saate valmistada omelette, putrusid, leivatoite ja palju muud lisaks nendele saidi poolt jagatud näpunäidetele. Tervisliku toitumise teekond algab ühe lihtsa otsuse, alustatud uue harjumusega, nii et alustage oma tee randmel kasvatatud munade tarbimisega ja katsetage erinevaid retsepte.

Veel.