Nullkulu

Nullkulu

mida teha montenegros?

Kui oled puhkuse otsingul ning riik, mis pakub palju erinevaid tegevusi, kõlab ahvatlevalt, siis Montenegro tundub just sulle sobiv olevat. See Euroopa riik on väga mitmekesise looduse ja kultuurilise pärandiga.

Montenegro võlub turiste oma kaunite rannajoonte, mägiste maastike ning ajalooliste linnadega. Seetõttu ongi Montenegro üks populaarsemaid turismisihtkohti Balkani poolsaare piirkonnas. Kui soovid sellesse maagilisse paika reisida, on kasulik teada, milliseid tegevusi Montenegros nautida.

Kotori vanalinn

Kotori vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv ning kindlasti üks populaarsemaid turismiatraktsioone Montenegros. See on ajalooline linn, mille keskmes asub kuulus Kotori kindlus.

Kindluse tippu ronimine võib olla päris raske, kuid see protsess on seda väärt. Ülevalt avanevad imelised vaated merele ja linnale. Võid nautida kohalike restoranide pakkumisi või lihtsalt jalutada kiviaedadesse põimitud külakestes.

Lovćeni mägi

Lovćeni mägi on rahvuspark, mis asub Kotori lahe lähedal. See on ideaalne koht, et nautida ainulaadseid mägimaisid ning tutvuda Montenegro ajalooga. Siin saad matkata erinevatesse küngastesse ja järskudesse mägedesse, et nautida imelist vaadet merele.

Lõunapoolseim punkt Lovćenil on Jezerski vrh, mida peetakse Montenegro rahvusliku iseseisvuse sümboliks. Siin on võimalik külastada ka Njegoši mausoleumi, mis on pühendatud Montenegro ajaloo kuulsale kangelasele ja luuletajale Petar II Petrović-Njegošile.

Biogradska Gora rahvuspark

Biogradska Gora rahvuspark on Montenegro üks kõige loodusrikkamaid piirkondi. Siin asub kogu Euroopas ainulaadne järv Biogradska Gora, mis võlub külastajaid kristallselge veega. Samuti võid siin imetleda erinevaid looduslikke kooslusi ning matkata paksudes metsades.

Budva rand

Budva rand on üks kõige kuulsamaid Montenegro randasid, mis pakuvad nii erinevaid vaba aja veetmise võimalusi kui ka pehmet liivaranda päevitamiseks ja ujumiseks. Siin on võimalik teha mitmesuguseid veespordialasid nagu purjelauasõit, sukeldumine ja kalastamine.

Lisaks rannale külasta kindlasti ka Budva vanalinna, mis on üks Montenegro ajaloolise pärandi olulisemaid pärlte. Linna peetakse ka üheks vanimaks asulaks Euroopas. Siin näed vanade kivimajade võrgustikku, kitsaid tänavaid ja kauneid väljakuid. Kui soovid osta kingitusi sõpradele ja pereliikmetele, leidub siin nii kaupluseid kui ka baare ja restorane, mis pakuvad kohalikku kööki.

Skadari järv

Montenegro lõunapiirkonnas asub Skadari järv – See on Balkani poolest suurim järv ning asub Montenegro – Albaania piiril. Lisaks kaunile veepinnale saad siin imetleda erinevaid linnuliike ja kalu. Võib teha paadisõite ja matkata ümber järve, nautides kauneid vaateid rahvuspargile ja linnadele.

Tara jõgi ja Zip-line

Tara jõgi on Montenegros populaarne vaatamisväärsus, kus on võimalik läbi Zip-line zipline trossidega üle jõe lennata. See on eriti populaarne tegevus turistide hulgas, kes otsivad pisut adrenaliinisööstu. Lisaks võimaldab Tara jõgi teha ka raftingumatku, mis tagab imelised vaated mägimaismaastikele.

Kokkuvõte

Montenegros leidub palju erinevaid tegevusi nii rannapuhkusest kuni loodusmatkadeni. See riik pakub erinevaid valikuid külalistele, kes soovivad head puhkust. Kui otsid rahvusvahelisel turul võtmesõnu nagu “loodusmatkad”, “ajalooline kultuur” või “veealused seiklused”, siis Montenegro on ilmselgelt üks kõige paremaid valikud.

Veel.