Nullkulu

Nullkulu

mida teha maltal?

Mida teha Maltal?

Kui olete kunagi varem Maltal käinud, siis teate juba, et see väike saareriik on täis elu ja tegevusi, mida te saate nautida. Kuid kui te pole Maltal käinud, siis võib see saare riigi paljusus ja ajalugu teid hämmastada.
Maltal on palju erinevaid tegevusi, mida te saate nautida, alates kultuurist ja ajaloost kuni ainulaadse toidu ja maastikuni. Selles artiklis räägime sellest, mida te Maltal teha võite ja kui hästi te oma aega siin kulutama peaksite.

Ajalooga seotud tegevused

Maltal on väga pikk ajalugu, mis ulatub tagasi isegi neoliitikumi kiviaega. Saar on kunagi kuulunud Foiniiklastele, Kartaagolastele, Rooma Keisririigile, Kreeka Keisririigile, Bütsantsile, Sitsiiliale, Normannidele, Order of St. Johnile, Prantsusmaale, Britanniale ja isegi Veneetsiale.

Maltal on arvukalt ajaloolisi paiku ja vaatamisväärsusi, mida võite külastada. Üks selle riigi kõige tuntumaid vaatamisväärsusi on UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Valletta linn. Valletta linna kindlused, katedraalid ja linnusemüürid on asjad, mida te kindlasti ei taha vahele jätta.

Malta vanalinn on ka koht, kus leidub mõningaid kõige paremini säilinud barokkstiili ehitisi. Teised Malta juhitud külastamist väärt on Mdina ja Victoria, mis on samuti täis ajaloolisi paiku ja kauneid hooneid, mida külastada.

Ainus preisi rüütlite kindlus Euroopas

Teine ajalooline paik, mida teil külastada tuleks, on St. John’s Co-katedraal. See peidab endas ka kunstiteoseid ning see koosneb kahest muuseumist, ordu reliikviate muuseumist ja ordu kunstimuuseumist. Siin on ka ordu kirik, kus saate imetleda ühte suurimat barokkstiili kunstiteost, Caravaggio maalide seeriat.See on tõesti üks silmapaistvamaid kunstiteoseid kogu Malta ajaloos.

St. John’s Co-katedraal paikneb Vallettas, ajaloolises pealinnas. Valletta on justkui avastamata aarekirstu, mis ootab teid, kuni leiate selle peidupaiga ja süda võtab kiiremini sisse.

Veinide degusteerimine

Maltal on ka veinitegemise traditsioon, mis kestab juba 2000 aastat. Malta veinid on ainulaadsed, kuna Malvasia ja Girgentina viinamarjad kasvavad ainult selles saareriigis. Kui saabub aeg nautida Malta juhitud tõelist veini, siis kunagi pole see võimalus kaotanud oma võlu.

Maltal on mitmeid veinitehaseid, mida saate külastada ja seal veini maitsta. Mõned parimad kohad, kus veini maitsta, on Meridiana Wine Estate, Ta Mena Estate ja Delicata Winery. Kui olete veinitegemise huviline, siis võite sellest teemast ka rohkem teada saada erinevatelt ekskursioonidelt.

Toit ja restoranid

Malta on tuntud oma ainulaadse köögi poolest, mis põimib endasse palju maitseid. Siin asuvad restoranid pakuvad teile palju kesk-ja vahemere toite, mis hõlmavad näiteks kalatoite, lisaks ka palju kohalikku leiba, mida nimetatakse hobzaks.

Üks kuulsamaid restorane Maltal on Ta’ Kris, mis asub Sliemas. Siinkohal tasub kindlasti proovida selle restorani kuulsaimat rooga, mis on pastizzi.Tegu on Maltal populaarse valmistoiduga, mis koosneb väikestest teraviljapastadest ilma täiendava lihata.

Vaba aja veetmine rannas

Maltal on palju kauneid randu, kus saate lõõgastuda ja päikese käes lesida. Kõige populaarsemad rannad on Mellieħa Bay, Għajn Tuffieħa Bay ja St. Peter’s Pool. Nendes kohtades ujumine on võimalus, mida te ei soovi kaotada.

Mellieħa Bay on populaarne turismikoht, kus saate päikesepaisteliste päevade ajal veidi leebemaid alasid otsida. St. Peter’s Pool on looduslik bassein, mis on ohtlik kuid samal ajal ka võluv koht. Selle käänuliste kivide ja kristallselge mereveega koht pakub kindlasti teile meeldejäävaid hetki.

Kultuur ja lähiümbrus

Maltal on oma kultuur, traditsioon ja vaatamisväärsused, mis muudavad selle riigi ainulaadseks. Siis on veel ümbritsevad linnad ja naaber-saared, kus võite nautida fantastilist vaatepilti ja kohti, mis vähem turistide poolt avastatud või külastatud. Lähedal asuv Comino saar on suurepärane koht, kus veeta üks lõbus päev sõpradega.

Kokkuvõtteks

Maltal on palju sihtkohti ja tegevusi, mida külastada, mida pole võimalik selles artiklis loetleda. Siiski, kui valmistute külastama Maltat, siis hoidke meeles, et Maltsa ajalugu, veinitegemine, toidud, rannad ja vaatamisväärsused on kõik asjad, mida siin kindlasti külastama peate. Malta on kindlasti riik, mida tuleks külastada. Siin leiate alati midagi uut ja huvitavat, mida nautida, olgu siis üksi, pere või sõpradega.