Nullkulu

Nullkulu

mida teha lõuna eestis?

“Mida teha Lõuna-Eestis?” – põhjalik päevakava ja soovitused

Tere tulemast Lõuna-Eestisse! Kui planeerid külastada Eesti lõunaosa, siis on Sul kindlasti vaja mõningaid reisijuhiseid. Meie artiklis jagame Sulle kõike vajalikku, mida soovitame Lõuna-Eestis teha. Siin on mõned soovitused, mis võiksid sisalduda Sinu päevakavas.

Lõuna-Eesti looduse nautimine

Nõuni pargimetsa matkarada on üks parimaid võimalusi looduse nautimiseks Lõuna-Eestis. Matkarajalt avanevad kaunid vaated ja jalutuskäik pakub suurepärast võimalust linnakärast eemale pääsemiseks.

Järvede ja jõgede äärde minna ujuma või matkama on samuti mõnus viis looduse nautimiseks. Tamme-Lauri tamm on kindlasti üks lemmik kohtadest, mis pakub rahulikkust ja ajaloolist tausta. Peipsi järv pakub suurepärast võimalust kalapüügiks ja isegi suppide valmistamiseks.

Kohvikute ja restoranide nautimine

Lõuna-Eesti pakub suurepäraseid võimalusi kohvikutes käimiseks. Näiteks, Võrus on palju erinevaid kohvikuid, mis pakuvad tervislikku toitu ja suurepäraseid kooke. Lõuna-Eestis leiab kohvikuid, mis sobivad igale maitsele ja eelarvele.

Paljud restoranid pakuvad päevamenüüsid, mis sisaldavad traditsioonilisi Eesti toite. Kindlasti soovitame neid proovida antud piirkonnas.

Aktiivne puhkus

Lõuna-Eesti on tuntud oma seiklusspordi võimaluste poolest. Kõige populaarsemad tegevused on jalgsimatkad, rattamatkad, ratsutamine, kanuusõit ja purjelauaga sõitmine.

Adrenaliinisõpradele soovitame Valga külje all asuva, Rõuge katusematka ja Maiu seikluspargi külastamist. Seal on erinevad tegevused ja atraktsioonid, mis on suunatud erinevatele vanusegruppidele ja kogemustasemetele. Samuti soovitame Ridala piirkonnas asuva Adventure Parki külastamist ja seiklusmatkadest osa võtmist.

Kultuuri nautimine

Lõuna-Eesti pakub ka ajaloolisi vaatamisväärsusi. Näiteks on Otepääl mitmeid huvitavaid kultuurimälestisi, sealhulgas Külalinnuse varemed ja Pühajärve Kirik.

Lisaks on mitmed muuseumid Lõuna-Eestis väärt külastamist, näiteks Võrumaa Rahvamuuseum ja Arturi talumuuseum. Seal saab tutvuda Eesti ajalooga ja kogeda, kuidas vanasti elati.

Kokkuvõte

Lõuna-Eesti pakub suurepäraseid võimalusi nii looduse nautimiseks kui ka aktiivseks puhkuseks. Siin on midagi igale maitsele. Loodame, et meie soovitused aitavad Sul oma päevakava ettevalmistada ja Lõuna-Eestit täielikult nautida!