Nullkulu

Nullkulu

mida teha liverpoolis?

Mida teha Liverpoolis: põnev nädalalõpp Inglismaa parimas linnas

Kas sa oled Liverpooli külastades tundnud end tihti ülekoormatuna kuhi tegevusest, kuhu sa oma aega jagada võiksid? Võibolla sa oled lihtsalt tahtnud oma sõpradele näidata parimaid kohti mida Liverpoolis külastada? Ära muretse – me siin Armastatud Liverpoolis oleme kokku pannud mõned parimad ideed selleks, et iga päev oleks pakkuda elamusi, millest tuleksid tagasi helgelt meenutavad mälestused.

Tutvu Beatlesi minevikuga

Kas sa oled tõeline Beatles fänn? Siis oleks patt jätta kasutamata võimalus külastada selle legendi päritolu linna. Keeruta oma salli nagu Lennon, fotografeeri end Penny Lane sildi juures, jaluta Strawberry Fieldi ümbruses ja külasta Ashton Avenue kohvikut, kus noored Beatles’i sõpradega kohtuda armastasid. Liverpoolis on mitu ekskursiooni, mis viivad turisti ringkäigule nendel paikadel. Sinu reis Liverpooli ei oleks täiuslik ilma vähemalt korra end tõelise Beatlikult tundmata.

Kasuta ära Mersey jõe vesi

Oled sa kunagi mõelnud, kuidas Mersey jõe vesi tundub kohaliku elaniku silmis? Pea selle ookeani suuruse jõe kaldale ning nautige vaadet ja atmosfääri, mis pakub kaasonline linna parimad omadused. Kui oled kunagi külastanud ühtegi Inglismaa linna, tead sa, kui tähtis on nautida vaadet linnale ka suurelt kõrguselt. Mersey jõe alul olevad kõrgelt tõusvad kliimaseadmed pakuvad sulle just seda võimalust. Vali üks selline kõrgelt tõusav punkt ja nauti silmapiiri avanevat vaadet Liverpoolile.

Külasta peamist suvist festivali – Liverpool Sound City

Külastades linna mais, oskavad paljud turistid endale Liverpooli kogemuse leida kärarikkal jalgpallimatšipäeval. Aga olgem ausad, tehes seda, jätad sa oma pärli isikupära leiuta. Liverpool Sound City on suvine muusikaline festival, kuhu koguneb kokku mitmeid tuntud artiste ja toimub palju tasuta kontserte. Kui oled muusikahuviline, siis on see sinu jaoks kindlasti üks suurimaid Liverpooli värskendusi.

Uuri välja, kes on Banksy ja tema loodud street-art kunst teemal

Kas oled kunagi kunstinäitusele läinud, kus tänavakunst on osaks näitusest? Kui ei, siis sa oled säärases hetkes. Banksy, saateks “Still Anti-Social” on iseäranis mitmekülgne street-art kunstnik. Liverpoolis on mitmeid seinaaluseid mustreid, mille Banksy on ise loonud. Läbi valguse ja varju kasutamise, on tema kunsti teosed muutunud üks tuntumaid avaliku kunsti näiteid kogu maailmas. Külastades Banksy tuntumaid teoseid, saad sa osa sellest tuntumast kunstist.

Proovi linna turistidele suunatud avaldamisi

Kas sa oled tavaliselt üks neist inimestest, kes külastab linna ainult nn turistiviisaga? Kui jah, siis oleme sulle selleks kogunud siia alla mõned Top ekskursioonid, mida saad oma järgmise Liverpooli reisil proovida.

Cavern Club

Kuigi see klubi võib turistide jaoks liiga tavaline tunduda, muudab see koht just selle koha eriliseks. Cavern Club on koht, kus tehakse muusikat, kuulatakse muusikat ja mälutakse muusikat… Varmalt sama lugu, mida laval esinema asudes tuntud Beatles’iga. Klubis toimub teise kolmapäevaga järjest Bluesi esitlive, etteasteid teevad iirlased, house muusika ja dub muusikud. Kellele meeldib kosmosemuusika või on suurelt folgist fänn võiks kindlasti kaugele ei jää selle kitsa klubiga tutvuma.

Liverpooli veerde oru muuseum

Muuseum, mida tõelised Liverpooli fännid kindlasti hindavad. Muuseum on loodud kunagi tegutsenud kuulsate Liverpooli bändide turule järje peale ajamiseks. Siin on kirjas nii Tom Tom Club kui ka The Beatles’i ajalugu. Kui oled kunagi läbi saatnud pikakas aega, et otsast püsida kõikide bändi koostajate sõna, siis siin saad sulatada kuuldut ühte kõrges kvaliteedis muuseumikeskkonda.

Seal on mitu tegevust Liverpoolis, mis võivad turisti kahekordse ahastuse ja poolikukogetud rõõmumälestusega koju julgustada naasma. Loodame, et me pakutav ülevaade on andnud piisavalt inspiratsiooni ja lisanud piisavalt julgust suurepärase Liverpooli kogemuse loomiseks. Olgu see kogemus mis iganes perioodil, igal aastal, sest Liverpool on linn, kus sa pole kunagi kaotajaks jäänut.

Veel.