Nullkulu

Nullkulu

mida teha linnupojaga?

Mida teha linnupojaga: juhend linnupoja päästmiseks

Kujutage ette olukorda, kus leiad rändlindude pesa, millest kuuleb nõrka piiksumist. Tead, et seal asub pesa ja kui seda jätate, siis kindlasti sureb linnupoeg. Kuid mida teha, kui ei ole veel teada, kuidas teda päästa? Selles artiklis räägime teile, kuidas aitame linnupoegade päästmisel.

Kõigepealt peaksime teadma, kas linnupoeg vajab abi. Teades seda, millal võib lindu aidata ja millal tuleks loomulikku käiku minna, on esimene samm tema päästmisele lähemal. Allpool on loetletud mõned märgid, mida te peaksite teadma:

• Linnupoeg on maapinnal ega ole võimeline lendama.
• Linnupoeg on katmata, tema suled pole välja arenenud.
• Linnupoeg kukkus pessa tema pesapuu kõrvale ega tõusnud pärast seda püsti.
• Linnupoeg on ilmselgelt haige või nõrk

Kui teil on ükski neist märkidest, ei tohiks te kõhelda teda aita. Järgmiseks tuleb välja selgitada, millist abi teie linnupoeg tegelikult vajab. Abi andmiseks peate teadma, milline on linnupoja liik. Mõned linnulajid vajavad rohkem abi kui teised, seega on oluline välja selgitada, milline linnuliik teiega tegemist on.

Kui olete aru saanud, mis tüüpi linnuliik see on, siis peaksite välja selgitama, mida ta sööb. Söötmiseks peaks kasutama sellele liigile sobivat toitu. Erinevad linnuliigid eelistavad erinevaid toiduaineid, seega on oluline uurida, mis liiki lind see on. On oluline meeles pidada, et linnupoegade toitmiseks ei tohi kasutada piima, leiba ega muud tüüpi toitu, mida me sööme.

Kui olete välja selgitanud, millist tüüpi lindu teiega tegelete, ja mida ta sööb, siis on aeg pöörduda tema päästmise poole. Allpool on loetletud mõned abivahendid ja sammud, mida saate järgida, et aidata linnupoega:

• Panid pesa üles nii, et linnupoeg tõuseb püsti.
• Kui linnupoeg on maapinnal, siis asetage ta osavalt pesasse tagasi.
• Kui linnupoeg on veel katmata, parandage pesa, et see oleks turvalisem.
• Tagage, et pesa on teiste loomade ja laste eest kaitstud.
• Kontrollige linnupoega sageli, et näha, kas tema seisund on paranenud.
• Jätka linnupoja toitmist ja hoolitsust, kuni ta on valmis tagasi loodusesse minema.

Oluline on meeles pidada, et kõik pesast välja kukkunud linnud vajavad erinevat abi. Mõned vajavad ainult parandatud pesa, samas kui teised vajavad toitmist ja innustamist. Kui teil on küsimusi, peaksite enne tegutsemist otsima nõu spetsialistilt.

Kokkuvõtteks võib öelda, et pesast välja kukkunud lõpetamata linnupoegade päästmine võib olla raskem kui tundub. Kui olete märganud linnupoega, kellel on abi vaja, peate kõigepealt välja selgitama, kui palju abi ta vajab. Kui see on tehtud, peaksite saama aru, millist tüüpi lind see on ja mida ta sööb. Kui kõik need sammud on tehtud, siis saate võtta vajalikud meetmed tema päästmiseks.

Loodame, et see artikkel on aidanud teil mõista, kuidas linnupoja päästa, kui ta on väljaspool tema pesa. Välja arvatud juhul, kui teate oma piirkonna keskkonnakaitseseadusi ja olete veendunud, et tegutsedes rikute neid seadusi, on oluline alati aidata otsekohe, kui tunnustate, et linnul on vaid abi vaja.

Veel.