Nullkulu

Nullkulu

Mida teha Lätis?

Rääkides reisimisest, on Läti kindlasti üks enimkülastatud sihtkohti, eriti Eestlaste jaoks, kes ihkavad nädalavahetuseks eemale saada. Läti on ideaalne reisisihtkoht kõigile, kes soovivad kogeda ainulaadset kultuuri, põnevat ajalugu ja hingematvat loodust. Siin on mõned soovitused, mida Lätis teha:

1) Külasta Riia Vanalinn

Riia Vanalinn on üks vähestest UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvatest piirkondadest, kus on säilinud hämmastavalt palju ajaloolisi ehitisi. Siin saad ajaloo õppetunni, kui jalutad läbi kitsaste tänavate ja imetled neogooti arhitektuuri. Tervituseks võta vaade ülalt linttornist ja naudi muljetavaldavat vaadet üle linna.

2) Suundu Jurmala Randa

Jurmala rand asub vaid 30-minutilise autosõidu kaugusel Riia kesklinnast ning on ideaalne koht päikeseloojangu hindajatele ja rannapuhkuse armastajatele. Siin saad ennast rannamõnudega hellitada, päevitada ja meres supelda. Lisaks rannamõnudele pakub Jurmala ka pruulikoda ja kalarestorane, kus nautida degusteerimiseks erinevaid mereande.

3) Osta Võib vabalt Läti Raudteemuuseumist mälestuseksi kaasa

Kui soovid Vabariigi Aastapäeva puhkuks end lähemalt kurssi viia raudtee ja selle ajalooga, siis tee kindlasti vähemalt lühiajaline peatus Läti Raudteemuuseumis. Mõned vanemad kogemustel põhinevad reisijutud ning vapustavad väljapanekud, toovad ajaloo elavalt mugavalt sinu silme ette.

4) Tee matka Sigulda Rahvusparki

Sigulda Rahvuspark asub pealinna Riia lähedal ning on koduks kauneile loodusele, imeliste maastike, luksuslikele kuurortidele, jahisadamatele ja ajaloolistele kindlustele. Siin saad ennast metsade, jõgede ja Rabade keskel lõdvestada, nautida hingematvaid maastikke ja teha jalutuskäike.

5) Imetle Cēsis Keskajalinnust

Cēsis asub Riia kesklinnast vaid tunni autosõidu kaugusel ning on koduks Läti elitsetele ajaloolistele hooneitele. Siin saad seigelda kõike Cēsisè linnusevaremetest, tootmishoonetest kuni kaitsetornideni ning tutvuda ka lähikonna Templirüütlite lossidega. Lisaks ajalooharrastajatele saavad seal ka lapsed lasteala külastada.

6) Käi Arhitekt Lilija Zahhariša Muuseumis

Lilija Zahhariša Muuseum asub Riia kesklinna serval Vērmanes pargis ning on pühendatud Läti preemiarhitektile, kelle looming on mõjutanud oluliselt Riia linnaruumi. Muuseumi külastades saad hoopis teise linnavaate, arhitektuuri ja Riia looduskeskkonna kohta põnevaid teadmisi.

7) Vaata Läti Rahvusooperi etendust

Kui soovite kogeda Läti kultuuri loomingulisi külgi, siis soovitame kindlasti külastada Läti Rahvusooperit. Siit saad kogeda klassikalist muusikat, baletti ning kaasaegsete teoste etendusi. Lisaks sellele nautida kahtlemata interaktiivset teost, mida vaatavad nii lapsed kui ka täiskasvanud.

8) Maitse Läti kööki

Läti köök on rikkalik ja mitmekesine. Kui sa armastad hõrke maitseid ja erutavaid suupisteid, siis saad nautida Lätis nii traditsioonilisi kui ka kaasaegseid maitseid. Põnevat kööki on lihtne leida erinevatest kohvikutest ja restoranidest. Parimad mereandid pakuvad näiteks restoranid “Skanes Vilnis” Riga või “Seashore” Jūrmalas.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Läti pakkumised ja atraktsioonid on rohked ja mitmekesised. Seega, kui soovid avastada midagi uut ja põnevat ning vahetada stressirohke elu igapäevased tormid hetkeks looduse ja ajaloo vastu, siis on Läti just sulle!