Nullkulu

Nullkulu

mida teha lastega tartus?

Mida Teha Lastega Tartus?

Tartu on Eesti üks kõige huvitavamaid ja olulisemaid linnu, andes palju võimalusi, kuidas lapsed saaksid linnast võimalikult palju kasu. Tartu linna piirkonnas on mitmeid tegevusi ja kohti, mida saab lastega külastada, et nende loovust stimuleerida ja neid õppida uusi asju.

Antud artiklis uurime, millised on need võimalused ja asukohad, kuhu saab Tartu linnas viibides oma lastega minna. Teeme selgeks, mis saab nende kõige populaarsematest kohtadest, millised on nende peamised vaatamisväärsused, kaasaegsed mänguväljakud ja selgitame ka, kuidas nautida aktiivset ja meelelahutuslikku viibimist koos lastega Tartus.

Kultuurikeskus Athena

Kultuurikeskus Athena on perekonnasõbralik koht, kus töötab professionaalne ja pühendunud meeskond. Keskus on loodud rahvuskultuurile pühendunud inimestele, pakkudes erinevaid võimalusi nii täiskasvanutele kui ka lastele. Iga nädal on olemas lasteaia- ja algkooliealistele lastele mõeldud rühmatreeningud, mis on suunatud erinevatele valdkondadele, nagu tantsimine, laulmine, käsitöö või joonistamine. Keskuse eesmärk on suurendada laste enesekindlust ja eneseväljendusi ning kõige tähtsam on, et Athena keskuse programm on praktiliselt tasuta.

Hea Tuju Park

Hea Tuju Park on spetsiaalselt loodud lastele tegevusi ja kogemusi pakkuma. Park sisaldab nii sisekui ka välitegevusi. Hea Tuju pargi oma mänguala laiendab laste kujutlusvõimet, arendades vaimu ja füüsilisi oskusi läbi erinevate mängude.

Pargis on ka olemas lemmikloomapark, kus on võimalik koertega koos käia. Lisaks on ka olemas spordivõimalused, nagu jalgpall ja korvpall, mida saate koos lastega mängida.

Tartu Seikluspark

Tartu Seikluspark on suurepärane koht, kus koos lastega aega veeta ja aktiivset elustiili nautida. Seikluspargi põhitegevused on seiklus- ja takistusrajad erinevatel raskustasemetel. Kuidas oleks näiteks seigelda kõrgel trossil, ronida erinevatele radadele või liugu lasta 168 meetri pikkusel zip-topil?

Seikluspark pakub nii vanematele kui ka lastele palju huvitavaid tegevusi. Kõik seiklusrajad on mõeldud erinevatele oskustasemetele. Nii et kui su lapsele meeldib seiklusi nautida, peaksid Tartu Seikluspark kindlasti oma tegevuskava lisama.

Õrnguline Botaanikaaed

Tartu Botaanikaaed on koht, mis pakub avastamisruumi nii lastele kui ka täiskasvanutele. Botaanikaaed asub Emajõe ääres ning on Eesti vanim ja suurim maa-alune aiakompleks.

Botaanikaaed koosneb mitmest osast, sealhulgas metsapargid, tehisveekogud ja kliimamaja. Mõnes kliimamajas leiate troopilisi taimi, samas kui teistes võite näha näiteks kaktuseid ja sukulentide kollektsiooni. Botaanikaaial on ka oma energiakeskus, mis on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Keskuses on võimalik uurida energiaallikaid, mängida simulatsioonimänge ja palju muud.

Aura veepark

Aura veepark on Eesti üks parimaid veeparke. Veepark koosneb nii sise- kui ka välirennakutest. Väljaspool asuv basseinide ala on suurepärane koht suvisel ajal perega ringi seiklemiseks. Veepargi siseosas on lisaks sukeldumisbassein, spaa-alad ja mitmed teiste võimalustega. Aura veepargis on justkui soojema kliima lumemaailm. See pole mitte ainult lapse poolt, vaid ka täiskasvanute poolt armastatud koht.

Lõpetuseks

Selles artiklis on käsitletud paljusid tegevusi, mida Tartu oma külalistele ja lastega peredele pakub. Teid tervitavad mitmed erinevad kultuurikeskused, spordirajatised, mängu- ja seikluspargid ja palju muud. Tartu linnas saate veeta absoluutse actiivse ja meelelahutuslikku kvaliteetaega koos oma lastega.

Ärge unustage kasutada seda juhendit, kui soovite end seiklema viia ja lastega lõbusalt aega veeta. Samuti on lisatud palju lisavõimalusi, võib-olla veel ebatraditsioonilisi, kuid kindlasti põnevaid. Tartu linnas on külastajatele häid võimalusi. Kuid kõige olulisem on veeta aega oma lastega ja veeta koos unustamatu ja meeldejääv päev!