Nullkulu

Nullkulu

mida teha läänemaal?

“Mida teha Läänemaal?” ehk Mida põnevat pakub Läänemaa?

Läänemaa on koht, kus loodus, ajalugu ja kultuur põimuvad üheskoos. Siin on lummav loodus, palju mälestusmärke ning palju unikaalseid külasid, mis pakuvad oma sisuga silmailu ja leevendust nii kirgi ja soove täis linnaelu eest põgenenutele, kui ka kõigile teistele looduses käimisest huvitatud inimestele. Selles artiklis tutvustame Läänemaa kõige põnevamaid kohti, erilisi kogemusi ning anname mõningaid häid soovitusi selle imelise piirkonna nautimiseks.

Uudistage Haapsalu

Haapsalu on Läänemaa pealinn, mida tuntakse kui pärlit Eesti läänerannikul. Linnas on palju ajalugu ning erilist atmosfääri, mida leiab mujalt Eestis harva. Vaatamisväärsused nagu Haapsalu loss, Promenaadi park, Jaani kirik ja Haapsalu linnuse varemed on alati populaarsed turistide seas. Haapsalu linna ümber on ka palju looduslikke vaatamisväärsusi, nagu näiteks Ungru lossi varemed ja Palivere linnuse varemed. Kui soovite nautida meeldivat jalutuskäiku või head söögielamust, siis Haapsalu vanalinn on õige koht kuhu minna.

Tutvuge Matsalu rahvuspargiga

Matsalu rahvuspark on paradiis linnuhuvilistele ja looduse armastajatele. Siin on lihtsalt palju erinevaid linnuliike, mida on väga põnev vaadata. Matsalu rahvuspargi suurim vaatamisväärsus on selle linnurada, millel on mitmeid vaatetorne, kus saate oma silmaga näha paljusid haruldasi linnuliike. Siin võite nautida ka matkamist, pikniku pidamist, telkimist, loodusmatkusid ja paljut muud.

Avastage kohaliku toidu imed

Läänemaa on tuntud oma kohalike toitude poolest. Siin on palju erinevaid restorane ja söögikohti, kus saate maitsva Eesti toitu. Soovitame proovida klassikalisi Eesti roogi nagu suitsukala, mulgiputru ja karulaugusupp. Kui aga soovid nautida suurepärast bistroo toitu, siis Ugly Ducklingi bistroo on üks populaarne valik. Seda bistrood peetakse linna parimaks restoraniks ja siin on välja toodud kohalikud toidud oma parimal kujul.

Käige Roosta matkarajal

Roosta matkarada on kohalike loodusmatkajate seas väga populaarne. Siin saate nautida mitmeid matkaradasid, mida saate läbida kas jalgsi või rattaga. Matkahuvilistele on mitmeid erinevaid marsruute ja metsaradasid, mis viivad teid läbi kaunite metsade ning karjamaade.

Uurige Noarootsi piirkonna ajalugu

Noarootsi piirkond on ajale jalajälgi jätnud mitmetesse piirkondadesse. Siin on palju mälestusmärke ja muuseume, mis jutustavad selle piirkonna ajaloost. Soovitame külastada Kullamaa muuseumit ja maalilisi Noarootsi rannakülasid. Siin saate tutvuda selle ajaloolise piirkonna erinevate valdkondadega, mis annavad hea ülevaate selle piirkonna ajaloost ning ehk aitavad leida uusi, huvitavaid väljakutseid.

Külastage Ungru lossi

Ungru loss ehk Osel-Wiek on veel üks huvitav ajalooline objekt Läänemaal. Loss on ehitatud 19. sajandil ning seda hakati algselt kasutama sõjaväebaasina. Täna võite seda suurejoonelist lossi külastada ja näha, millised olid elutingimused tolleaegses sõjaväebaasis. Pargi ja endise sõjaväebasseini kõrval on ka nurgatagune looduskohus, mis pakub kauneid vaateid üle Oandu jõe.

Nautige rohelust Palivere piirkonnas

Läänemaa südames kultuurilise jõega eraldatud Palivere maastikukaitseala on fantaasiarikas koht, kus loodus ja inimene põimuvad kokku. Siin on kiire vooluga ja kaunid jõed koos mägede tasandikega, matkama on võimalik sõita nii rattaga kui ka jalgsi.

Venitage jalgu mõnes kaunis Palmse pargis

Palmse pargis pakub lamedal maastikul jalutuskäik ja silmailu. Siin võid näha kohalikke taimeliike ning jalutada vanaaegsete lossitornide ümber, millest avaneb ilus vaade ümbritsevale kerge mäestikule. Lisaks jalutuskäigule on siin ka piknikuplats kuhu saate nautida oma toitu.

Kokkuvõttes, Läänemaa on täis unikaalseid ja huvitavaid paiku, mis pakuvad tõeliselt meeldejäävaid elamusi kõigile inimestele. Siin on palju võimalusi avastada Eesti looduse ja ajaloo parimaid külgi. Meie artiklis toodud kohtade avastamisega saate kindlasti saada osaks sellest imekaunist piirkonnast. Seega võtke see võimalus ja nautige loodust ning ajaloo hingust merevee läheduses.

Veel.