Nullkulu

Nullkulu

mida teha kuuseriisikatest?

Mida teha kuuseriisikatega?
Kuuseriisikas on maitsev söögiseen, mis kasvab levinult kõikjal Eestis. See on üks lihtsamaid seene liike ning korjamine ei ole eriti keeruline. Kuuseriisikas on küpsena väga maitsev ja lihakas, mis muudab selle väga populaarse söögiseeneks. Paljud inimesed korjavad kuuseriisikaid ja kasutavad neid erinevates toitudes. Siin on mõned näpunäited kuuseriisikate korjamiseks ja kasutamiseks.

Korjamine ja ettevalmistamine
Kuuseriisikate korjamiseks on kõige sobivam aeg augustist oktoobrini. Parimad korjamisaeg on septembris, kui seened on juba küpsed ja täiesti söögikõlbulikud.

Kuuseriisikaid korjates vajate korvit ning noaga tuleb seen õrnalt lõigata läbi jala. Kuuseriisikad tuleks koheselt panna korvi, kuna need kiiresti riknevad. Kui koju jõuate, tuleb kuuseriisikad ettevaatlikult puhastada ja kuivatada.

Kuuseriisikate kasutamine toiduvalmistamisel
Kuuseriisikad sobivad hästi salatitesse ja suppidesse. Neid saab valmistada ka praetult, hautatult või grillitult. Kuuseriisikad sisaldavad palju maitseaineid ning need võivad värskendada iga söögikorda.

Kuuseriisikad sisaldavad palju vitamiine ja mineraalaineid nagu näiteks kaltsiumi ja rauda ning need on ka suurepärane valkude allikas. Kuuseriisikates leiduvate kiudainete tõttu aitavad nad kaasa ka seedesüsteemi talitlusele.

Kokkuvõte
Kuuseriisikad on hea valik Eesti metsades leiduvate söögiseente hulgas. Selle seeneliigi korjamiseks on vaja vaid korvit ning noa, kuid enne kasutamist tuleb seened puhastada ja kuivatada. Kuuseriisikate kasutamine toiduvalmistamisel on mitmekesine, neid saab kasutada nii salatites kui ka suppides, hautatult, grillitult ja praetult. Kuuseriisikad on ka suurepärane tervislik toiduaine, mis sisaldab palju vitamiine, mineraalaineid ja valke.

Veel.