Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui tupp sügeleb?

“Mida teha kui tupp sügeleb”

Tupp sügelus on ebameeldiv sümptom, mis võib põhjustada ebamugavusi, valu ja häireid normaalses elus. Ükskõik, kas olete kogenud seda varem või olete uus selles küsimuses, on see seisund alati piinav. Selle artikliga anname teile teavet selle kohta, miks tupp sügeleb ja kuidas leevendada sümptomeid. Siin on mõned spetsiifilised ja tõhusad lahendused, mis aitavad teil jälle end hästi tunda.

Miks tupe sügelus toimub?

Tupp sügelus on tavaliselt põhjustatud nakkusest. Hoides seda meeles, on oluline meeles pidada, et nakkuse võivad põhjustada bakterid, seened, viirused, kemikaalid jne. Neljandikul kõigist naistest on lisaks ka sümptomaatilised seeninfektsioonid, mis võivad tupe sügelust lairistada.

Kui teil on sümptomid nagu väline sügelus, kipitus, koorimine, punetus ja turse, võib see olla seotud tupe kandidoosiga. Kui märkate peenise vähese eritumisega nahaärritusi ja näete lööbeid, võib see olla seotud sugulisel teel levivate nakkustega.

Põhjused võivad olla ka suguelundite herpesevirus, klamüüdia, gonorröa ja bakteriaalne vaginoos. Liiga tihe aluspesu, douching või seksimänguasjade kohta kaebuste sümptomid võivad sügelust soodustada.

Kuidas sügelusega toime tulla?

Sügeluse leevendamiseks on kõige olulisemad elustiili muutused. Aluspesu kandmine, mis hingab (s.o ilma pükste), võib olla kasulik, samuti ei tohiks kasutada douching. Emakakael ja selle ümbrus on tundlikud ja võivad olla haavatavate kemikaalide ja geelide suhtes. Seoses sellega, seksimänguasju tuleks kasutada ettevaatlikult ja ainult neid tooteid, mis on turvalised kasutada.

Lisaks on oluline hügieen. Pese ennast regulaarselt sooja veega ilma seepi kasutamata. Kui kasutate puhastusvahendeid, veenduge, et see on spetsiaalselt ette nähtud genitaalsete alade jaoks. Samuti võib sügeluste kohaliku manustamise korral kasutada külma kompressi.

Vajadusel on võimalik kasutada erilisi kreeme või ravimeid, mis aitavad sügelusest vabaneda. Kandidoosi korral võivad välja kirjutada ka antibiootikume. Kui teil on raskusi ja valusaid sümptomeid, pidage nõu oma arstiga, kes võib välja kirjutada sobivad ravimid.

Kokkuvõte

Tupp sügelus võib olla tõsine ebamugavus, kuid see on lahendatav. Tervisliku eluviisi ning korraliku hügieeni säilitamine, vältides kahjulikke aineid ning haiguste tõrje on tagatiseks. Ravimite kasutamine võib aidata lühiajalisi sümptomeid, kuid see ei taga sügeluse jätkuvat ennetamist. Tarvitada tuleb vajalikud abinõud ja hügieeni. Pidage alati nõu arstiga, kui teil on sümptomeid, mis püsivad või kui te ei leevenda leevendamist koduste vahenditega. Teie tervis on kõige olulisem ja värske elu tagamiseks tuleb vastutustundlikult tegeleda terviseprobleemiga!