Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui telefonis on viirus?

Mida teha kui telefonis on viirus

Viirus on arvutite ja nutitelefonide kasutamisel tavaline probleem. Paljud kasutajad teevad vea, et alla laaditakse kahtlane tarkvara või käivitatakse kahtlane link, mis saadab nende seadmesse viiruse. Viirus võib teie telefoni tõsiselt kahjustada ja kui te ei tegele sellega õigeaegselt, võib see kogu teie nutitelefoni või isegi lauaarvuti halvata. See artikkel selgitab, kuidas tuvastada, kui teie telefonil on viirus ning kuidas saate selle probleemi kiiresti ja lihtsalt lahendada.

Viiruse märgid ja sümptomid

Viirus võib teie nutitelefonist ilmneda paljudel erinevatel viisidel. Mõned nähtavad märgid hõlmavad telefoniarve ebatavalist suurenemist, kiiresti tühjenevat akut, aeglustunud või riistvara tööd rikkuvat süsteemi, võimalust, et teie telefon saadab sõnumeid ilma teie nõusolekuta sõpradele ja perele, samuti kõnesid muukides. Kui märkate neid sümptomeid oma telefonis, peaksite nendega kohe tegelema.

Telefon viirusest vabastamine

Telefonist viiruse vabanemine on esimene samm, kui panete tähele mingeid õnnetuid asjaolusid nagu need, mis eespool mainiti. Siin on mõned sammud, mida saate järgida oma telefonist viirusest vabastamiseks:
Viiruse skaneerimine – Laadige alla ja installige oma telefoni viirusetõrje tarkvara. Soovitatav on skaneerida kogu telefon sisemälult ja välismäluseadmetel nagu SD-kaart.
Eemaldage rakendused, mis võivad tunduda kahtlased – Kui viirus võib pärineda kahtlasest rakendusest, tuleks rakendus kiiresti desinstallida.
Tehke telefon tehaseseadete tagasitamine – Kui skaneerimine ei toimi või probleem ei lahene, võib proovida telefoni tagasitamist tehaseseadetesse. Selleks tuleb pärast tagasitamist telefon seadistada uuesti, mille jaoks peate taastama varukoopia või hoidma kõik oma andmed.

Võimalused viiruse ennetamiseks

Parim viis, kuidas vältida viiruste ohvriks langemist oma telefonil, on rakendada teatud ettevaatusabinõusid nutitelefoni kasutamisel. Mõned parimad viirusetõrje ja ennetusmeetmed on:
Laadi alla rakendusi ainult Google Play poest – Lae alati alla rakendused ainult usaldusväärsetest allikatest.
Rakenduste lähteinfo kontrollimine – Kontrollige rakenduste lähteinfot enne nende alla laadimist. Hoidke kahtlased rakendused eemal.
Nutitelefoni tarkvara uuendamine – Uuendage nutitelefoni tarkvara regulaarselt, et parandada tarkvara turvalisus.
Installeerige rakendusi, mis on välja töötatud usaldusväärsete tootjate poolt.

Selle artikli järelduseks võib öelda, et viirusega kokkupuutumine võib olla tõesti tüütu ja sa võid kaotada kogu oma nutitelefoni sisuga, kui sa ei reageeri kiiresti. Seega on alati parem olla ettevaatlik ja järgida kõiki turva- ja hügieenimeetmeid nutitelefoni kasutamisel. Võtke tõesti ette, et muuta oma nutitelefon turvalisemaks.

Veel.