Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui igemed on paistes?

Mida teha kui igemed on paistes

Kui sul on paistes igemed, võib see olla märk probleemist igemetega. Kuid ärge muretsege, sest see pole haruldane nähtus ja enamik juhtudel on sümptomid kergesti ravitavad. Selles artiklis jagame teiega kõike, mida peaksite teadma, kui teil on paistes igemed ja kuidas seda ravida.

Mis põhjustab igemete paistetust?

Igemed võivad paisuda mitmel põhjusel. Kõige tavalisem põhjus on igemehaigus, kus bakterid kogunevad igemete ümber ning põhjustavad ärritust ja põletikku. Muud põhjused võivad olla halb suuhügieen, suitsetamine, stress, ebapiisav toitumine, hormonaalsed muutused ja mõned ravimid.

Kuidas ravida paistes igemeid?

Hoidke oma suu puhtana

Puhas suu on oluline, et hoida igemed tervena. Harjake hambaid vähemalt kaks korda päevas ning kasutage hambaniiti või suuvee kooskõlas hambapasta ja hambaniidiga. Kui teil on paistes igemed, võib suuvesi aidata põletikku leevendada. Pidage meeles, et puhastage oma hambaharja sageli, et vältida bakterite levikut.

Muutke oma toitumisharjumusi

Toitumine mängib hamba- ja igemehaiguste ennetamisel olulist rolli. See hõlmab toiduainete vältimist, mis võivad põhjustada hambakattu ja põletikku. Valige toidud, mis sisaldavad palju vitamiine ja mineraale ning vesi, mis aitab lahustada hambakattu.

Kasutage jääpaki meetodit

Asendage sooja kompress külma veega immutatud tükikese. Kandke külma pakike igemetele 10–20 minutit. See aitab vähendada turset, põletikku ja valu.

Suitsetamisest loobumine

Suitsetamine mõjutab tervist ja nahka. suitsetamise tõttu halveneb verevool, mistõttu suureneb bakterite kasv ja muudab paistetus hullemaks. Samuti võib suitsetamine põhjustada igemete tõmbumist ja kahjustusi.

Loputus

Loputage suud soolaveega või lahustage selle sisseideldatud soola kuumas vees. See aitab eemaldada igemetes kogunenud baktereid ja põletikku.

Ohte vältimaks, konsulteerige oma hambaarstiga

Kui teil on paistes igemed, võib see osutada tõsisele probleemile igemetega. Isegi kui sümptomid paranevad, peaksite külastama oma hambaarsti, et saada täielik ülevaade oma igemetest. Arst võib teha hammaste puhastamist igemepõletiku eemaldamiseks või määrata antibiootikumikuuri igemete bakteriaalse infektsiooni ravimiseks.

Lõppsõna

Kokkuvõttes on paistes igemed tavaline nähtus, mida võib põhjustada igemehaigus, halb suuhügieen, suitsetamine, stressid ja mõned ravimid. Õnneks on enamik juhtudest sümptomid kergesti ravitavad korraliku suuhügieeni, sobiva toitumise, suitsu surumise ja jääpaki meetodiga. Kuid kui sümptomid püsivad või halveneva teie üldine tervis halveneb, pöörduge kindlasti oma hambaarsti poole, et saada sobiv ravi.