Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui huuled on katki?

Mida teha kui huuled on katki: Efektiivsed näpunäited tervislike huulte jaoks

Huuled on osa meie igapäevaelust ja kuna meie huuled on pidevas kokkupuutes mitme erineva faktoriga, on vältimatu, et huuled võivad aeg-ajalt dehüdreeruda, kuivada ja isegi praguneda. Huuled vajavad tähelepanu ja hoolt nii nagu kõik teisedki kehaosad. Pakume teile kasulikke näpunäiteid selle kohta, mis aitab hoida huuled tervena ja vältida nende pragunemist.

Joo piisavalt vett

Huulte nõuetekohase tervise tagamiseks tuleb juua piisavalt vett. Dehüdratsioon võib kuivatada nii huuli kui ka nahka üldiselt. Tavaliseks soovituseks on juua vähemalt 8 klaasi vett päevas. Vesi niisutab keha, värskendab vereringet ja parandab ainevahetust. Joogivee kõrval soovitame ka tarbida rohelist teed, mis aitab huultel säilitada niiskust.

2.Ära näpi oma huuli

Ärge puudutage ega näpistage oma huuli. Kompulsiivne käitumine võib kahjustada huulisid ja tekitada infektsioone. Kui tunnete suuõõnes ebamugavat tunnet, võtke palun ühendust spetsialistiga.

Vältida kosmeetikatooteid, mis võivad põhjustada allergiat

Mõned kosmeetikatooted võivad põhjustada huulte kuivust ja pragunemist. Kui teie hügieenivahendid ei ole teie huultele otseselt sobilikud, on see märk sellest, et peate kosmeetikatooted oma huultelt eemaldama ja leidma uued hügieenivahendid, mis teie huultele sobivad.

Huultele kaitsekiht

Mis tahes ilmastikutingimused nagu külm ja tuul võivad huuli kuivatada. Kaitsege oma huuli külmade ilmastikutingimuste eest kui ka päikese käes viibimise eest. Kasutage huulepalsamit, mis sisaldab oomega-3-rasvhappeid ja E-vitamiini. Kuna huulepalsam on huulte kaitsekiht, siis kasutage seda nii tihti kui vaja. See tagab teie huultele optimaalse kaitse.

Kuiva õhu vältimine

Kuiv õhk võib huuli kuivatada ja võib põhjustada huulte pragunemist. Sellesse kategooriasse kuuluvad kuivatatavad kütmed või kliimaseadmed. Muutke õhuniiskust parfüümide, aromaatsete huulseebide või lõhnaainete abil. Optimaalse tulemuse saavutamiseks peaksite enne magamaminekut kasutama niiskusrežiimi.

Aitab ka naturaalsetest toidulisanditest

A-vitamiini sisaldavad toidud nagu porgand ja punane paprika sisaldavad beetakaroteene, mis toidavad huuli seestpoolt. Samuti aitavad tsink, raud, B-vitamiinid ja omega-3 rasvhapped parandada huulte tervist. Kalaõli ja kõrvitsaseemned on väga hea allikas, et saada piisaval hulgal oomega-3 rasvhappeid.

Pragunenud huulte parandamine

Kui teie huuled on pragunenud, kasutage õrnu meetodeid nende parandamiseks. Pragunenud huulte ravimiseks peate kõigepealt koorima kahjustunud piirkonnad. Pärast seda peate kandma huulepalsamit, mis sisaldab A- ja E-vitamiini, et oma huuled paraneksid.

Järeldus

Kokkuvõttes peaksid habraste, kuivade ja pragunenud huulte raviks kodus kasutatavad abinõud olema teie vähim mure. Kui märkate, et teie huuled on liiga kuivad või räpakad, siis on vastus palju lihtsam kui arvate. Meie loetletud soovitustest saate oma huultele vajaliku ravi, et säilitada tervislik välimus. Samuti kui Teil on allergia või mõni muu terviseprobleem, soovitame pöörduda arsti poole.