Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui hääl on ära?

“Mida teha kui hääl on ära”

Hääl on inimese üks tähtsamaid kommunikatsioonivahendeid. Olgu selleks oma mõtete väljendamine, laulu laulmine, rääkimine või lihtsalt vestluse pidamine, vajab häältegevus kvaliteetset häälepaelte funktsioneerimist. Siiski võivad erinevad tervisehädad takistada häältegevust ning isegi selle kaotada. Selles artiklis räägime, mida teha, kui hääl on ära.

Mis on häälekaotus?

Häälekaotus tekib siis, kui häälepaelad, mis asuvad kõri tagaseinas, ei suuda toota helilaineid piisavalt või üldse mitte. Häälekaotus võib olla kas lühiajaline või pikaajaline. Lühiajaline häälekaotus tekib tavaliselt pärast rasket kõnet, laulmist või karjumist ning see võib tahtmatult juhtuda igal ajal. Pikaajaline häälekaotus võib olla tingitud erinevatest terviseprobleemidest.

Häälekaotuse põhjused

Enne kui räägime, mida teha, kui hääl on ära, on oluline teada, mis on häälekaotuse põhjused. Häälekaotust võib põhjustada mitu asjaolu, alates külmetusest kuni kurguhaigusteni. Järgnevad on mõned levinumad põhjused:

Külmetus ja viirused: Külmetus ja viirused on sageli seotud häälepaelte turse ja punetusega, mis võib põhjustada häälekaotust.

Kõri- ja häälepaelte haigused: Kaugelearenenud häälekahjustused võivad viia pikaajalise häälekaotuseni. Samuti on kõripõletiku või kurgumandlite põletiku korral häälepaelte funktsioneerimine aeglustunud või peatunud.

Häälepaelte vigastused: Vigastused võivad juhtuda erinevate asjaolude tagajärjel, nagu näiteks karjudes või nuttes.

Emotsionaalsed seisundid: Stress, ärevus ja depressioon võivad põhjustada ka häälekaotust.

Mida teha, kui hääl on ära?

Kui häälefunktsiooni häire sümptomid ilmnevad, tuleks võtta kiiresti meetmeid. Järgnevad on mõned võimalused, mida saate proovida:

Puhake oma häälepaelad. Kui teie hääl on ära, andke oma häältele ja kõrile puhkust. Proovige mitte rääkida või laulda paar päeva ning vältige koormust.

Hoidke end soojas. Külm õhk ja külmad joogid võivad suurendada häälesurvet, mis võib viia häälekaotusele. Seetõttu on soojade jookide ja toidu tarbimine soovitav.

Niisutage oma häält. Soovitatav on juua palju vedelikke, eriti sooja vett või teed meega, et hoida oma häälepaelad niisutatuna.

Kasutage saviga soojendamist. Kui teie hääl on endiselt ära ja see ei parane tavapäraste meetodite abil, võite proovida kasutada sooja savi kaelal ja kõril, et parandada vereringet ja aidata ravimisel..

Hingake auru sisse. Hingamine auru sisse võib aidata nii häälekahjustuste kui ka kurguprobleemide korral. Võite panna vee soojendaja kõrvale ja sisse hingata salvei, kummeli või mentooli aurusid.

Hääleseade. Kui hääletu tuimus on seotud emotsionaalsete seisunditega, võib psühhoteraapia aidata olukorda leevendada.

Ravimid. Kui olete proovinud kõiki neid meetodeid, kuid teie hääl ei ole paranenud, võib arst välja kirjutada ravimeid.

Kokkuvõte

Häälekaotus või häälefunktsiooni häire võib olla väga ebamugav ja piirav. Selles artiklis oleme rääkinud, kuidas vältida häälekaotust ja mida teha, kui hääl on ära. Kui teie häälekaotus kestab liiga kaua, pöörduge alati spetsialisti või arsti poole, kes saab teid ekspertnõuga aidata.