Nullkulu

Nullkulu

mida teha koolivaheajal?

Mida teha koolivaheajal

Koolivaheaeg on tore aeg, mil saad puhata ja tegeleda teiste asjadega, mis on väljaspool koolipäeva normaalseid tegevusi. Kui sul on koolivaheaeg, on sul võimalik aega veeta koos sõprade ja perega, nautida ilusat ilma, reisida või proovida uusi huvitavaid tegevusi. Siin on mõned viisid, kuidas saaksid oma koolivaheaega veeta.

Reisimine

Koolivaheaeg on ideaalne aeg, et reisida uutesse kohtadesse. Võid minna üksinda või koos pere ja sõpradega. Kui eelarve lubab, võib minna ka välismaale. Reisimine võib olla lõõgastav ja samal ajal samuti hariv. Sa avastad uusi kohti, kogemusi ja tutvud uute inimestega. Lisaks saad taaskord laadida oma patareisid, et järgmiseks kooliperioodiks valmis olla.

Hobide proovimine

Koolivaheaeg pakub ka võimalust proovida uusi huvitavaid hobisid. Sa võid käia pitsat tegemas, laulukooris osalemas, tantsutrennis või isegi surfilauda selgeks õppimas. Lisaks sellele on ka palju raamatuid, mis võivad sind huvitada ja aidata oma mõtteid lahti rullida ning aidata sul paremini leida oma paikkohta maailmas.

Vabatahtlik töö

Vabatahtlik töö võib olla ka produktiivne viis koolivaheajale kulutatud aja kasutamiseks. Võid osaleda näiteks heategevusorganisatsioonides, vanadekodudes, loomade varjupaikades, looduskaitseprojektides, kirjutada blogi mõnest oma lemmikkohast, toiduga seotud temaatikast või õppida vabatahtliku keelekasutaja koolituse läbi. Vabatahtlik töö võib olla suurepärane võimalus teiste inimestega kohtumiseks ja neile abiks olemiseks.

Liikumine

Koolivaheaeg on suurepärane võimalus nautida suuremat füüsilist liikumist. Loomulikult, poole või tunnikese intensiivset sportlikku tegevust päevas, võib parandada sinu tervist, kehakaalu ja meeleolu. Võid minna jalgrattaga sõitma, rulluisutama, vesijooksuga alustada, ujuma, matkama või väike maraton joosta. Kõike seda saad ka koos sõpradega teha.

Loominguline tegevus

Koolivaheaeg võib olla suurepärane aeg ka loovuse avastamiseks. Sa võid proovida joonistamist, maalimist, skulptuuri või kirjutamist. Sa võid tegeleda fotograafiaga, bändieluga, tantsimisega või koguda ameteid/ väärtuslikku materjali e-ajastul. Isegi kui sa ei arva, et oled eriti loov, võib proovimine meis üllatavaid tulemusi üles tuua.

Aeg sõpradega

Koolivaheaeg on ka hea aeg kulutada aega oma sõpradega või kohtuda uute sõpradega. Saate minna piknikule, kinno, karaokele, festivalile, kontserdile või isegi matkale. Samuti on tollel ajal lihtsam ehk õppida võõrkeeli koos sõpradega ja kogu maailm avastada.

Kokkuvõtteks

Koolivaheaeg pakub palju võimalusi, et arendada end, veeta aega koos sõprade ja perega, avastada uusi kohti ja kogemusi ning leida oma tõelised huvid. Proovi seda kõike teha pingevabalt ja naudi efektiivse ja tõhusa ajaviite planeerimist, mis kaasa toob ka jõudu ja energiat veelgi rohkemaks tänuks. Võimalused on lõputud, mis selle aja sees teha võib. Seega, vali mõni asi, mis sulle südamelähedasem ja kasuta ära see vabilik aeg, et nautida elamusi koos oma sõprade ja pereliikmetega.