Nullkulu

Nullkulu

mida teha kirssidest?

Mida teha kirssidest: kuidas kõrvaldada kirsside rünnakud

Kirsside rünnakud on üks ebameeldivamaid probleeme puuviljakasvatuses. Kirssidest vabanemiseks on mitmeid tõhusaid meetodeid, kuid tuleb teha õigeid samme. Selles artiklis vaatleme, kuidas kirsside rünnakutega toime tulla.

Mis on kirsside rünnakud?

Kirsside rünnakud võivad tähendada erinevaid asju, kuid kõige sagedamini räägitakse kirsimähklist. Kirsimähklid on väikesed putukad, mis tarbivad kirsside mahlast viljaliha. Puuviljad muutuvad deformeerituks, kaotavad oma maitse ja väärtuse.

Kirsimähklist rääkides on oluline meeles pidada, et tegemist ei ole ainus kirside ründajatega. Neid võivad rünnata ka kirsimardikad, lehetäid, maguskirsside nälkjad ja teised putukad. Kõik need ründajad võivad kahjustada kirsside kasvu ja saaki.

Kirsimähklid: kuidas neist vabaneda?

Kui tegemist on kirsimähklitega, on kõige tähtsam võtta meetmeid õigel ajal. Kirsimähklid paljunevad kiiresti ja võivad rikkuda terved saakide. Seetõttu on oluline alustada võitlust nende vastu kohe, kui nad ilmuvad.

Üks efektiivsem meetod, kuidas kirsimähklitest jagu saada, on füüsiline eemaldamine. Kui märkad kirsimähklite märke, siis võta aeg-ajalt puidelt kinni ja eemalda kahjurputukad käsitsi. Kui nakatunud kirsside osakaal on suur, on tõhusama tulemuse saavutamiseks soovitatav kasutada sobivaid tõrjevahendeid.

Kirsimähkli rünnakute tõrjumiseks on erinevaid kemikaale, kuid nende kasutamine on sageli ebasoovitav. Kui kasutada nahale ja võib esineda problemaatilisi kõrvalmõjusid. Kemikaalide kasutamisel on oluline järgida vahendite kasutusjuhiseid, kuna liiga suur annus võib ohtlikult mõjuda keskkonnale. Seetõttu on alternatiivina kasulik kasutada looduslikke tõrjevahendeid nagu roheline seep, tuhavesi või teepuuõli.

Kirsimardikate tõrje: kuidas seda teha?

Kirsimardikad on teine ​​kirside ründajatega seotud probleem, samuti võivad nad põhjustada kahju puuviljadele. Nende putukate ründed on tavaliselt hilisemates faasides, kui puuviljad on juba kasvama hakanud. Kuid kui teie kasvuhoone suletakse enne rünnaku perioodi, saate ise oma kirsimardikate ohjeldada.

Üks tõhus mardikate tõrjeviis on õigeaegselt lõikamine ja puuviljade kogumine, eriti puuviljade alamkoti koristamine. Puu kõikide kahjustatud osade eemaldamine võib aidata vältida kirsimardikate edasist paljunemist.

Lisaks tuleks taimi pidevalt kontrollida ning eemaldada nakatunud lehed, võrsed ja puuviljad. Samuti kaitsevad võrgud, mis kaitsevad taimi kirsimardikate eest, neid efektiivselt.

Lehetäide: kuidas neist lahti saada?

Lehetäid on tüütud putukad, mis ründavad kirssi nii kasvuhoones kui ka aias. Nad võivad kahjustada kogu taime ja mõjutada saaki, kui nendega ei tegeleta õigeaegselt. Seetõttu on oluline, et saavutaksite nendega kiiresti edu?

Üks tõhusamaid viise lehetäide vastu võitlemiseks on neile pihustamine seebi veega. Selleks sega 5 milliliitrit nõudepesuvahendit 500 milliliitriga veega ja piserdage see igale poole taimele. Lehetäide ilmuvad tavaliselt lehtedele, seega proovige neile vajutada või neilt pigistada neid välja. Selleks võib kasutada ka spetsiaalset ainet, millel puudub kõrvaltoime ja mis ründajad kiiresti ja lihtsalt hävitab.

Järeldus

Kirsside rünnakud on ühine probleem aednike hulgas. Kuid õigeaegsete meetmete võtmisel saate oma taimede kahjureilt kaitset. Kirsimardikad, kirsimähklid ja lehetäid on kahjurdalased, mis hävitavad teie kasvuhoonetes ja aedades istutatud kirsside saagikust. Töötage välja plaanid ja lisage looduslikke aineid, mis hävitavad kahjuri esinemise vastu, et kaitsta oma taimi kahjulike mõjude eest.

Veel.