Nullkulu

Nullkulu

mida teha kihnus?

“Mida teha Kihnus” – Põnevaid ja huvitavaid asju, mida tasub kindlasti teha!

Tere tulemast Kihnusse, Eestimaa väikseimale asustatud saarele. Kihnu on tuntud oma rahvakultuuri, ilusa looduse ja suurepärase toidu poolest. Kihnu on suurepärane koht, kuhu minna puhkama nii suvel kui ka talvel, kus on piisavalt tegevusi, et igaüks leiaks midagi endale meelepärast. Siin on 15 asja, mida kindlasti Kihnu-reisil teha ja näha tasub!

Kihnu muuseum

Kihnu muuseum on koht, mida külastades saate teada saare ajaloost, traditsioonilisest eluviisist, kalastamisest ja merendusest. Muuseumi eksponaadid näitavad Kihnu saare elanike igapäevaelu alates 18. sajandist kuni tänapäevani. Muuseum on avatud aastaringselt.

Kihnu kirik

Kihnu kirik on saare kõige tuntum vaatamisväärsus. Kihnu kirik on pühendatud Neitsi Maarjale. Kiriku ehitasid Kalmetu kabeli asemele Vene väed 1784. aastal. Tänapäeval on kiriku torn üheks parimaks vaatepunktiks, kust saab nautida suurepäraseid vaateid merele ja saarele.

Jalutuskäigud ja matkad

Kihnu saar on ideaalne koht jalutuskäigu ja matka jaoks. Saare loodus on väga ilus ja mitmekesine, seal kohtab nii kadastikke, metsi kui ka niitusid. Matkad on suurepärane võimalus nautida Kihnu loodust ja tervislikku liikumist.

Sadam

Kihnus on saabujate jaoks suurepärane sadam, kus võib näha väikesemõõdulist laevastikku. Sadama ääres on võimalus nautida merevaadet ja vaadata, kuidas kohalikud kalamehed oma päevasaagi kaldale tõid.

Kihnu tuletorn

Kihnu tuletorn on üks tuntumaid vaatamisväärsusi Kihnus. Kihnu tuletorni kõrgus on 36 meetrit, see on ehitatud 1864. aastal ja töötab tänaseni. Tuletorni juurde pääseb mööda treppe, mille peale ronimisega saab kaasneb unustamatu vaade merele.

Kihnu rand

Kihnu rand on ideaalne koht suvel puhkamiseks ja veemõnude nautimiseks. Kihnu rand on suurepärane koht, kus päikest võtta või ujuma minna. Rand on liivarand ja sobilik kogu perele.

Kihnu Aafrika muuseum

Kihnu Aafrika muuseum on koht, kus saab näha eksootilisi esemeid Aafrikast. Muuseumi eksponaadid on põnevad ja mitmekesised. Muuseumis on palju põnevat ja õpetlikku lastele ning täiskasvanutele.

Kihnu Kurras

Kihnu Kurras on traditsiooniline Kihnu paat, mida kasutatakse paadisõitmiseks ja kalastamiseks. Kihnu Kurras on suurepärane võimalus Kihnus ringiliikumiseks ja mereelu nautimiseks.

Kihnu kokkamine

Kihnu köök on kuulus selles, et see on väga maitsev ja traditsiooniline. Kui olete Kihnus, siis kindlasti ei tohiks te ilma jääda Kihu toiduelamustest. Pakutakse suurepärast mereandide, liha- ja köögiviljakokteili roogi, mida saate nautida Kihnu restoranides.

Kihnu pulmad

Kihnu pulmad on midagi erilist, mida Kihnus kindlasti näha tasub. Kihnu pulmad on väga traditsioonilised ja pidulikud. Pulmasaated on väga populaarsed turistide seas ja muutuvad üha populaarsemaks.

Kihnu külaväljak

Kihnu külaväljak on koht, kus saate näha kohalike elanike argipäeva. Külaväljakul toimuvad erinevad üritused ja festivalid. Üritusi on palju ja need on väga lõbusad ning põnevad.

Kihnu saare ümmargune teekond

Kihnu saare ümmargune teekond on ringtee pikkusega umbes 36 km. See on suurepärane võimalus Kihnu saarel sõitmiseks ja kohaliku eluga tutvumiseks. Pidage siiski meeles, et teekonna läbimine võtab aega umbes 3-4 tundi.

Kihnu pärimuskultuurifestival

Kihnu pärimuskultuurifestival toimub juulis ja see on suurepärane võimalus näha Kihnu traditsioonilist kultuuri. Festivalil on palju tegevusi, mida saab nautida nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kihnu kommionu

Kihnu kommionu on kohalik maiustuste kauplus, mis pakub erinevaid maiustusi, mida saate osta Kihnus, sealhulgas ka oma kaubamärgiga Kihnu kommidefirma kommide. Kihnu kommionu on suurepärane koht, kus osta kingitusi ja maiustusi.

Kihnus ringi liikumine jalgrattaga

Kihnus ringi liikumine jalgrattaga on suurepärane võimalus saare tutvumiseks. Kihnus on palju väikseid teid ja radu, mis sobivad suurepäraselt jalgrattaga liikumiseks. Jalgratta rentimine on saarel kerge leida ja korralikult teid hooldatud.

Kontekstis Kihnusse reisimiseks on palju võimalusi, mida saab teha ja näha. Kihnu on tuntud oma rahvakultuuri, ilusa looduse ja suurepärase toidu ning paljude huvitavate vaatamisväärsuste poolest. Siia saabub aastaringselt turiste ja külastajaid, kes soovivad kogeda Kihnu ainulaadset kultuuri ja eluviisi. Kihnu on kindlasti koht, mida tasub kindlasti külastada!

Veel.