Nullkulu

Nullkulu

mida teha kesk eestis?

Mida teha Kesk-Eestis?

Kesk-Eesti on üks Eesti ajaloolisi piirkondi, kus on palju põnevat teha. Siin on rohkesti ajalugu, ilusat loodust, huvitavaid vaatamisväärsusi ning mõnusaid toidukohti. Käesolevas artiklis vaatleme me parimaid asju, mida teha Kesk-Eestis.

Tutvuge Tallinna vanalinna kultuuripärandiga

Vaatamata oma modernsele ühiskonnale on Tallinnas palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, mis kajastavad linna pikka ajalugu. Ole vaba nautima vanalinna ajaloolisi tänavaid, külastades vanalinnas Toompead ja Aleksander Nevski katedraali. Samuti külastage Kadrioru lossi ja selle ilusat aiaparki. Keskaja ajalugu saab tutvustada ka teiste muuseumide kaudu, nagu näiteks Lennusadam.

Nautige loodust

Kesk-Eesti on rikkalikult kaetud metsade, järvide ja teistega. Kui soovite loodust nautida, on Järvamaa looduse juurde palju minna. Võite külastada kaunalaid või Keila-Joa juga. Looduskaitsealadel on huvitavaid matkaradasid lindude, loomade ja veelindude nägemiseks.

Lõbutsege vee tegevustega

Järvamaal asuvad Kakerdaja raba, Pärnu-Jaagupi raba ja Koorküla järvekeskus on suurepärased paigad vee tegevuste nautimiseks. Teiseks võimaluseks on külastage Paide Väikeste Lõvide veeparki, kus on palju lastele tegevusi.

Naerutage end kabareega

Kesk-Eesti pakub ka suurepäraseid meelelahutusvõimalusi. Kui otsite ajaveetmist, võiksite külastada Kabaree Gruusia kohvikut, kus esinevad tipptasemel kabaree esinejad, näitlejad ja muusikud.

Nautige talve tegevusi

Talved on Eestis tõenäoliselt häirivad, kuid saate siiski nautida lumehange jääserval kalapüüki või matkamist. Lisaks on Otepää ilus kuurort, mis on tuntud oma talisportide poolest.

Maitske Eesti toitu

Kesk-Eesti on rikas oma rahvusliku toidukultuuriga. Siia kuuluvad rukkileib, viinakokteilid ja traditsioonilised praed nagu verivorstid, mulgipuder ja pärmitainasaiad. Laagri Kalatööstus ja Orgita Talumuuseum on suurepärased kohad, kust leiab traditsioonilisi sööke ja jooke.

Kokkuvõte

Kesk-Eesti on täis ajalugu, looduskauneid vaateid, üritusi, kus lõbutseda ja imelist toidukultuuri. Olenemata sellest, kas olete ajaloo, looduse, kultuuri või meelelahutuse armastaja, on Kesk-Eesti ideaalne koht avastamiseks. Minge julgelt avastama seda ajaloolist ja kaunist regiooni!