Nullkulu

Nullkulu

mida teha kartulipudrust?

“Mida teha kartulipudrust”

Kartulipuder on Eesti köögi vaieldamatu hitttoit. Kuid kas olete kunagi mõelnud, et kartulipudru põnevus võib ulatuda kaugemale kui ainult kartulite ja piima segamisest? Selles artiklis räägime rohkem sellest, kuidas saate kartulipudrust teha põnev ja tervislik toit.

Mida on vaja kartulipudru valmistamiseks?

Kartulipudru valmistamiseks on vajalikud järgmised koostisosad:
– Kartulid
– Piim
– Või
– Sool

Traditsiooniline kartulipuder tehakse neljast põhikoostisosast. Kuid kui olete taimetoitlane või soovite lihtsalt tervislikku dieeti järgida, võite kaaluda alternatiivseid koostisosi, nagu näiteks:
– Maguskartulid
– Lillkapsas
– Avokaado
– Kookosõli

Kuidas valmistada tervislikku kartuliputru?

Traditsiooniline kartulipuder on maitsva maitsega, kuid sisaldab palju süsivesikuid ja rasva. Kui soovite tervislikuma variandi valmistamist, siis on siin mõned näpunäited, mida saate kasutada.

Võite asendada tavalise kartuli maguskartuliga, mis sisaldab rohkem kiudaineid ja vitamiine. Sama kehtib ka lillkapsa kohta, mis on suurepärane kaltsiumi- ja vitamiiniallikas. Lisaks võite kaaluda asendamist piimaga mandli-, soja- või kookospiimaga.

Kui kasutate tavalist kartulit, vähendage või kogust ja lisage selle asemel oliiviõli või kookosõli. Võite ka tavalise või asendada avokaado või tahini pastaga.

Kuidas tehakse kartulipudru pannkoogid?

Kui olete kartulipudrusse armunud, siis võite kaaluda mõnede põnevate variatsioonide proovimist. Kartulipudru pannkoogid on lihtne ja maitsev võimalus uueks hommikusöögiks.

Selleks vajate:
– Kartuliputru
– Munad
– Jahu
– Soola ja pipart
– Õli praadimiseks

Segage kartulipuder munade ja jahuga. Lisage soola ja pipart oma maitse järgi. Praadige pannkoogid kuldseks ja serveerige soovitud lisanditega.

Kuidas teha vegan kartulipudru?

Võite kaaluda vegan kartulipudru valmistamist mitmel viisil. Esimene võimalus on kasutada alternatiivset piima, nagu mandli-, soja- või kookospiima. Võite ka kasutada tahini pasta, et saada kreemisem tekstuur.

Kui te ei soovi kasutada võid, saab seda asendada kookosõliga, mis sisaldab rohkem tervislikke rasvu. Lisaks võite kaaluda ka avokaado või oliiviõli lisamist.

Kui olete vegan ja soovite maitsestatud kartuliputru, kasutage rohkem vürtse ja maitseaineid nagu küüslauk, sibul, tšilli jne.

Kokkuvõte:

Kartulipuder on Eesti rahvusköögi üks lemmikutest. Kuid sellest saab valmistada ka palju erinevaid variante, mis on sama maitsvad ja tervislikud. Kasutage alternatiivseid koostisosi, kasutage rikkalikke maitseaineid ning nautige oma tervislikku ja mitmekesist toidulauda.

Veel.