Nullkulu

Nullkulu

mida teha karpkalast?

Mida teha karpkalast: 15 viisi karpkala püüdmiseks ja hooldamiseks

Karpkala on üks populaarsemaid kalu, mida nii teiste kalade kui ka harrastuskalastajate seas püütakse. Selles artiklis anname teile ülevaate mitmetest viisidest, kuidas karpkalakest püüda ning parimatest moodustest karpkala hooldamiseks.

Leidke sobiv koht

Enne, kui kavatsete karpkala püüdma hakata, leidke sobiv koht. Karp on looduslikult ettevaatlik kala ja varjab end sageli taimestiku taga ning veepiiril olevate objektide varjus. Üks hea koht karpkala leidmiseks on suur järv või linnulennulinn, kus karpkala kergelt asustub.

Kasutage õiget varustust

Karpkalapüüki mängitakse tavaliselt tugevate trossidega. Hea veesõlm on vajalik, et karpkala moukest välja ei tõmbaks, samuti tuleks kasutada piisavalt pikkade moukidega varustust, et saaksite kala vabalt püüda.

Kasutage söödana maisi

Karpkala armastab süüa maisi ning seetõttu on see ka kõige levinum sööt, mida kasutatakse karpkala püüdmisel. Kuid pidage meeles, et lisaks maisile võivad karpkalad armastada ka teisi oma lemmiktoite, nagu pähklid, seemned ja arbuusid.

Kasutage peibutiste hulgas kärbseid ja usse

Kui mais ei tundu karpkala huvi pakkuvat, võiksite proovida peibutamist ka teiste põnevate toitudega, näiteks kärbestega või ussitud keedetud maisiga. Nii suurendate oma võimalusi karpkala püüdmisel.

Kasutage tugevat landi

Kui otsustate karpkala püüda landiga, siis on vaja valida tugev ja vastupidav varustus, kuna karpkala võib olla tugev kalamees.

Kasutage viskeliine

Kiireks ja tõhusaks karpkalapüügiks kasutage viskeliiini. Viskeliinil on tavaliselt üks või mitu vasarat, mis tõmbavad kala kinni ning hoiavad seda mouka küljes.

Kasutage karpkala peletamiseks sigareid

Karpkalad võivad hirmutada konksul olevat kala, kuid kui te kasutate sigarette, võite tõesti karpkalad eemale peletada.

Hoidke oma mouke üles

Kui teil on mouk, siis hoidke see veest maapiirkonnas. Seejärel saate kindlaks teha, kus karpkala kõige rohkem ringi liigub ning püüda seda koha päriselt.

Muutke peibutise tüüpi

Kui teil ei õnnestu karpkalu püüda, võite kaaluda ka peibutise tüübi muutmist ning proovida teisi võimalusi nagu kärbseid või tükki külmutatud kastmeid.

Kasutage usaldusväärset riideid

Hoolitsege ka oma riide eest, kuna karpkala on ettevaatlik ja hirmutub kõige väiksemate häälte ja liikumiste korral.

Tehke puhkepause

Kui olete pikemat aega karpkalu püüdnud, siis on oluline teha puhkepausi, et mõelda oma tugevustest ja nõrkustest.

Hoolitsege karpkala korraliku hoolduse eest

Kui te olete midagi tabanud, on karpkala hooldamine sama oluline kui kala püüdmine. Pidage meeles, et karpkalad on tundlikud kalad, seega hoidke neid hoolikalt ja vältige liigselt töödeldud või happelisi toite.

Säilitage kala ümberlaadimise korralik asend

Kui olete karpkala tabanud ja soovite seda uuesti veekogusse lasta, siis on väga oluline säilitada kala korralik asend, et vältida kala stressi ja hoida seda terve.

Hooldage oma karpkala tervist ja heaolu

Kui olete karpkala püüdnud ja soovite seda hoida ning hooldada, siis on väga oluline jälgida karpkala tervist ja heaolu. Karpkalad on tundlikud haiguste suhtes, seega hoidke oma kala puhta ja tervena.

Austage veekogude reegleid ja keskkonda

Kuna karpkalade püüdmine mõjutab ka teisi veekogude elanikke, on oluline säilitada elupaiku tervete ja puhta keskkonna hoidmiseks. Austage veekogude reegleid ning visake prügi käideldavasse kohta.

Kokkuvõte

Selles artiklis anname teile ülevaate mitmetest võimalustest, kuidas karpkalakest püüda ning kuidas hoolitseda karpkala tervise ja heaolu eest. Seejuures on oluline jälgida sobivaid hooldusviise ning austada veekogude reegleid ja keskkonda. Karpkala on rahuliku loomuga ning kogenud kalamehe jaoks kindlasti hea saak. Siege kalastamist!

Veel.