Nullkulu

Nullkulu

mida teha kadripäeval?

Artikkel: Mida teha kadripäeval?

Kadripäev on tuntuim kirikukalendri tähtpäevade hulgas. See on pühendatud neitsi Katrinale, kes on ka Eesti patronaat. Kadripäeva traditsioonid võivad erineda sõltuvalt piirkonnast, kuid enamikul juhtudel on see päev täis meelelahutust ja pidulikkust.

Igaüks saab kadripäeva tähistada omamoodi, mõned järgivad traditsioone ja teised korraldavad pidu. Selles artiklis keskendume aga traditsioonide tutvustamisele ja sellele, mida kadripäeval teha.

Kadrisandid

Kadrisandid on kadripäeva traditsioonide lahutamatu osa. See on üks kõige tuntumaid kadripäeva tähistamise viise, mis on kõige levinum Ida-Eestis. Kadrisandid on rühm inimesi, kes riietuvad erksatesse riietesse ja selga panevad maskid. Nad käivad majast majani, laulavad laule ja tantsivad, et muuta inimeste elu veidi rõõmsamaks.

Kui sa soovid ise kadrisante korraldada, siis on sul vaja kokku panna rühm inimesi, kes on huvitatud maskide ja kostüümide kandmisest. Muidugi ei tohiks sa unustada kadrisandile iseloomulikke laule ja tantse. Tänapäeval võib neid asju osta ka e-poest, kuid kõige ägedamaks ja meeldejäävamaks kujuneb see ikka siis, kui teete need ise.

Pannkoogid

Kadripäeval on kombeks süüa pannkooke. Need pannkoogid on tuntud kui kadripannkoogid ja neid sööakse tavaliselt pidulauas. Kõige sagedamini tehakse pannkooke juba eelneval õhtul, et saaksid neid hommikul kohe süüa.

Kadripannkookide valmistamiseks on palju erinevaid retsepte internetis. Kuid klassikaliste kadripannkookide jaoks peate segama jahu, munad, suhkru ja piima ning lisama soovi korral ka näiteks kaneeli.

Küünlavalgus

Kadripäeval on soovitatav süüdata küünlaid. Küünlavalgus loob suurepärase meeleolu ja loobal on hea meel reisida. See on idee ja hea võimalus küpsetada mõni hea roog, istuda küünla valguses ja rääkida lugusid.

Muuseumid

Kadripäeval toimuvad erinevad muuseumites. Neis saate korraldada ekskursioone, töötubasid ja palju muud. See on suurepärane võimalus kogeda midagi uut ja meeldejäävat.

Enne muuseumi minemist tasub ette uurida, kas toimub ka mõni erline etteaste või töötuba eriti kadripäevale pühendatud. Uurige ka, kas muuseumis on avatud ka temaatilised näitused ja kui on, siis kindlasti vaadake need üle.

Kadripäeva turg

Kadripäeva turud on toredad, kust saab leida kõiksuguseid käsitöötooteid, kohalikke toite ja jooke. Neid toimub tavaliselt erinevates kohtades üle linna. Kasuta võimalust ja külasta turgu, et veeta aega peredega üheskoos ja harjutada oma silma kohalike käsitööliste loominguga.

Kokkuvõte

Kadripäev on täis meelelahutust ja pidulikust atmosfääri. Traditsioonid on meie kultuuri lahutamatu osa ning paljud neist elavad tänapäeval edukalt edasi. Igaühel on võimalus tähistada kadripäeva omal moel ja mõned ideed on pakkunud kohalikud isegi uuenduskuuris.

Kadripäev toob kokku erinevaid inimesi ja annab meile võimaluse lõõgastuda ja tunda elust rõõmu. Jääb vaid loota, et kadripäev võiks jätkuda meie kultuuris veel pikka aega.

Veel.