Nullkulu

Nullkulu

mida teha jõuludel?

Mida teha jõuludel

Jõulud on imeline aeg aastas, täis rõõmu, armastust ja õnne. See on aeg, kui kohtume oma pere ja sõpradega ning naudime koosolemist ja toredaid jõulutraditsioone. Kui otsid inspiratsiooni ja ideid selleks, mida teha jõulude ajal, siis loe edasi. Selles artiklis anname Sulle võimalikult palju häid nõuandeid ning jagame ideid, kuidas muuta jõuluaeg veelgi erilisemaks.

Jõuluturgude külastamine

Jõuluturud on üks jõuluaega iseloomustavamaid traditsioone. Täis värvikaid kauplejaid, erinevaid käsitöötooteid, toite ja jooke, pakuvad need turud tõelist jõulutunnet. Kui soovid jõuluturule minna, siis vali koht, kus ei ole liiga palju rahvast ning kus saad kogeda võimalikult autentset jõulumeelt. Soovitusi jõuluturu külastamiseks Eestis leiad näiteks Korstna Talu jõuluturult, Tallinna Jõuluturult või Jõulukrooniku jõululaadalt.

Jõulude kaunistamine

Jõulukaunistuste meisterdamine on aegadest aega olnud üks jõulutraditsioonidest. Eriti meeldiv on see koos pere või sõpradega, sest see on lõbus ja võtab vähemalt mõne tunni aega. Kui soovid midagi uut proovida, võid jõulukingituste meisterdamiseks kasutada näiteks gluteenivabu piparkooke või küpsetada ise jõulupärane koogiretsept näiteks õuna-kaneeli või piparkoogi maitsega. Kui oled külluslikumalt ette võtnud, siis ka jõulupuu kaunistamine võib osutuda väga lõbusaks tegevuseks. Enne kaunistamist tasub aga veenduda, et jõulukaunistused oleksid sobivad ning tervisele ohutud.

Jõulukingitused

Jõulukingituste ostmine võib olla keeruline, kuid korralikult läbimõeldud kingitus võib tähendada palju. Kui soovid kedagi rõõmustada, siis vali kingituseks midagi, mida kingisaaja tõeliselt hindab ja mida ta kasutada saab. Näiteks sobib suurepäraselt raamatupoodides pakutavate heade raamatute kinkimine või siis lihtsalt kingivad mugavad sokid jõuludeks. Kui aga otsid jõulukingitust välismaal elavale sõbrale või tuttavale, siis tasub tellida kingitus kas internetist või siis läbi rahvusvaheliste online kaupluste.

Jõululaud

Jõululaud on üks nendest traditsioonidest, mis teeb jõulud veelgi erilisemaks. Parim viis end ette valmistada on varakult planeerida menüü ja osta sisse kõik vajalik tooraine juba enne jõule. Kui soovid valmistada midagi uut ja huvitavat, siis internetis on palju häid retsepte näiteks kanaroaga või küpsetatud kana oaga jõuluprae jaoks. Samuti tasub olla loominguline jõulukringli, piparkookid või muude desserts näol.

Jõuluaegne lõõgastumine

Lõpuks, kuid mitte vähemtähtsamalt on jõuluaegne puhkus enda jaoks. Jõuludeks lõõgastumiseks on mitmeid võimalusi – soojendav tass õuna-kaneeliteega, vahukommid piima sees, raamat, mida oled ammu tahtnud lugeda või siis lihtsalt jalutuskäik värskes õhus. Erakordsete jõulumeeleolumulje saad kogeda näiteks ühel Eesti kaunimal rannikul või lihtsalt naaberriigis.

Kokkuvõtteks

Jõuluaeg pakkub palju erinevaid võimalusi, kuidas seda sisukamalt ja meeldejäävamalt veeta. Olgu selleks siis jõuluturu külastamine, jõulukaunistuste meisterdamine, kingituste ostmine või jõululaud. Loomulikult ei tohi unustada ka enda tervise ning heaolu, ka jõulude ajal saab lõõgastuda tänu erinevatele vaba aja veetmise võimalustele. Olgu jõulud sisukad ja täis rõõmu!

Veel.