Nullkulu

Nullkulu

mida teha jõhvikatest?

Mida teha jõhvikatest?

Jõhvikad on üks toitainerikkamaid marju, mida sa võid leida. Need väikesed marjad, mis sisaldavad palju vett, vitamiine, mineraale ja antioksüdante, sobivad suurepäraselt erinevate toiduainete valmistamiseks.

Jõhvikamahl

Jõhvikamahl on üks kõige tuntumaid jõhvikat sisaldavaid jooke. Jõhvikamahla saab valmistada nii värskest jõhvikast kui ka jõhvikakontsentraadist, mis on saadaval enamikus toidupoodides. Jõhvikamahl on suurepärane tarbimiseks igal ajal, kuid eriti külmetuse ja gripi ajal.

Jõhvikakaste

Jõhvikakaste valmistamisel kasutatakse jõhvikaid koos suhkru ja vee seguga. Jõhvikakastet võib tarbida külmetushaiguste korral, kuna sellel on palju antioksüdantidega võitlevaid omadusi.

Jõhvikapirukad

Jõhvikapirukad on lemmik maius paljude inimeste jaoks. Nende valmistamine on lihtne ja neid saab valmistada värskest jõhvikast või külmutatud jõhvikast. Jõhvikapirukaid saab serveerida koos kohviga või teejuurega, sõltuvalt inimeste maitse-eelistustest.

Jõhvikatee

Jõhvikatee on suurepärane viis jõhvikate tervislike omaduste tarbimiseks. Jõhvikateed võib valmistada nii värsketest kui ka kuivatatud jõhvikatest. Jõhvikatee võib tarbida nii kuumalt kui ka külmalt.

Jõhvikapuder

Jõhvikapuder on toitev hommikusöögivõimalus. See valmistatakse järgmiste koostisosade segamisega: kaer, piim, jõhvikad, kaneel ja magusaine. Jõhvikapuder on rikkalik kiudainete ja mineraalide poolest ning sobib ideaalselt seedesüsteemi jaoks.

Jõhvikasmuuti

Jõhvikasmuuti on suurepärane jook, mida saab tarbida igal ajal. Selle valmistamiseks kasutatakse jõhvikaid, magusainet, jogurtit ja piima. Jõhvikasmuuti on rikkalik valkude ja probiootikumide poolest ning aitab reguleerida kehakaalu.

Jõhvikasalat

Jõhvikasalat koosneb tavaliselt jõhvikatest, rohelisest salatist, juustust ja kreeka pähklitest. See on rikas antioksüdantide ja tervislike rasvade poolest. Jõhvikasalat sobib suurepäraselt einelemiseks või kergeks lõunaks.

Jõhvikavinegrett

Jõhvikavinegrett on suurepärane lisand paljude toitude juurde. See valmistatakse jõhvikakontsentraadi, õli, sinepi, agaava ja soola segamisega. Jõhvikavinegrett sobib ideaalselt salatite ja köögiviljade lisandiks.

Kokkuvõte

Jõhvikad on toitainerikkad marjad, mida saab kasutada erinevate toitude valmistamiseks. Jõhvikad sisaldavad palju vett, vitamiine, mineraale ja antioksüdante. Jõhvikamahl, jõhvikapirukad, jõhvikatee ja jõhvikavinegrett on vaid mõned näited jõhvikaga seotud retseptidest. Jõhvikate tarbimine on kasulik seedesüsteemile, immuunsussüsteemile ja südame tervisele.

Veel.