Nullkulu

Nullkulu

mida teha jõgevamaal?

Mida teha Jõgevamaal: Jõgevamaa parimad vaatamisväärsused ja tegevused

Jõgevamaa on ilus ja vaikne maakond, mis asub Eesti keskosas. Kui otsite väljapääsu linnamelust või tahate lihtsalt avastada uusi kohti, siis Jõgevamaa on ideaalne valik. Pakume teile kõike, mida peate teadma, et avastada Jõgevamaa parimad vaatamisväärsused ja tegevused.

Avasta Palamuse
Kui otsite ajaloolist kohta, kus on palju näha ja teha, siis külastage Palamuse. Palamuse on väike küla, mis asub Jõgevamaal. Siin saate külastada kirikut, koolimuuseumi ja näha hämarat koolimaja, mis sai tuntuks Oskar Lutsu raamatuga “Kevade”.

Külastage Elistvere loomaparki
Elistvere loomapark on Jõgevamaa üks paremaid vaatamisväärsusi. Siin saate tutvuda loomadega, kes elavad looduslikes tingimustes, nagu karud, ilvesed ja hundid. Park asub Palamusest vaid 15 minuti kaugusel.

Tehke retk Vooremaal
Vooremaa on ideaalne koht matkamiseks ja looduse nautimiseks. Siin saate teha lõõgastava jalutuskäigu või matka läbi metsade ja läbi maaliliste vaadete. Vooremaa sobib ka rattamatkamiseks ja on ideaalne koht perepuhkuseks.

Naudi Peipsi järve
Jõgevamaa piirneb Peipsi järvega, mis on suuruselt viies järv Euroopas. Siin saate nautida ilusat randu, päikese käes puhkamist ja ujumist. Peipsi järv on ka suurepärane koht kalapüügiks ja paadisõiduks.

Külastage Tartut
Tartu on linn, mis asub vaid 30 minutilise sõidu kaugusel Jõgevamaalt. Tartu on tuntud kui Eesti teine suurim linn ja sellel on palju vaatamisväärsusi, nagu ülikooli peahoone, Toomemägi ja AHHAA teaduskeskus.

Tutvuge Jõgevamaa köögiga
Jõgevamaa on tuntud oma maitsva kohaliku toidu poolest. Siin saate proovida traditsioonilisi roogi nagu tangupuder, hernesupp ja verivorstid. Kõige parem viis Jõgevamaa kohaliku toidu nautimiseks on külastada kohalikke restorane.

Tehke väljasõit Puurmani lossi
Puurmani loss on ilus ajalooline loss Jõgevamaal. Siin saate külastada lossi muuseumi ja parki ning nautida ilusat vaadet mõisale väljastpoolt.

Tutvuge Jõgeva linnaga
Jõgeva on Jõgevamaa linn, millel on palju vaatamisväärsusi, nagu apteegimuuseum, raudteejaam ja kirik. Jõgeva on ka tuntud oma maitsva kohaliku toidu poolest ning siin on palju hubaseid restorane.

Külastage Kuremaa
Kuremaa on ilus vaikne koht, kus saate nautida loodust ja puhata lihtsalt linnakärast. Siin saate nautida vaikset aega järve ääres ja külastada Kuremaa lossi.

Naudi Jääaja keskuse külastamist
Jääaja keskus on huvitav koht, kus saate rohkem teada saada jääajast ja selle mõjust meie planeedile. Siin saate näha suurepäraseid eksponaate ja filme, mis aitavad teil Jääaja kohta rohkem teada saada.

Kokkuvõte
Jõgevamaal on palju vaatamisväärsusi ja tegevusi, mis sobivad hästi igale vanusegrupile. Siin on midagi kõigile, alates ajaloohuvilistest kuni loodusesõpradeni. Külastage Jõgevamaad ja te ei kahetse!

Veel.