Nullkulu

Nullkulu

mida teha järvamaal?

Mida teha Järvamaal

Tere tulemast Järvamaale – Eesti südames asuvasse maakonda, mis on tuntud oma rikkaliku ajaloo, kauni looduse ja põnevate vaatamisväärsuste poolest. Kui olete otsustanud külastada Järvamaad ja soovite teada, mida sellel maakonnal pakkuda on, siis oleme koostanud teile selleks ülevaate. Siit leiate kõik vajalikud teadmised, et teha oma puhkusest või väljasõidust Järvamaale tõesti unustamatu elamus.

Ajalugu ja kultuur

Järvamaa on tuntud kui üks Eesti ajaloolisemaid piirkondi. Siin ei puudu rikkalik kultuuripärand, mis räägib meile loo selle maa rikkast ja mitmekesisest ajaloost. Järvamaal on mitmeid põnevaid vaatamisväärsusi, mis tutvustavad kohalikku kultuuripärandit ning pakuvad kaunist vaatepilti. Kõige tuntumatest kultuurimälestistest saab välja tuua Koeru lossi, Paide ordulinnuse ja Paide Toomkiriku.

Loodus

Järvamaa loodus on oma kauniduse poolest üks Eesti looduse eredamaid näiteid. Siin domineerivad avarad metsad, rohelised põllud ja jõed, mis voolavad vaikselt mööda maakohti. Järvamaa loodus on koduks arvukatele loomadele ja lindudele, kellest paljusid võib kohata piirkonna erinevates looduskaitsealadel.

Aktiivne puhkus

Kui otsite aktiivset puhkust, siis Järvamaa on selle jaoks sobiv koht. Siin on rohkelt võimalusi nii jalgsi kui ka rattaga matkamiseks, vee- ja metsaspordi harrastamiseks. Järvamaa maastik sobib ideaalselt ka geopeituse harrastajatele, kellele pakub huvi orienteerumine ja maastikumängud.

Toit ja joogid

Järvamaal on suur valik erinevaid toidukohti, mis pakuvad nii kohalikke kui ka välismaalt pärit toite. Konkreetselt Järvamaa kohta võib välja tuua ka kohaliku puhta vee, sest siin on Järva-Jaani allikavee maitseomadused kogu Eestis tuntud.

Festivalid ja üritused

Järvamaal toimub igal aastal palju erinevaid festivalid ja üritusi, mis on suunatud nii kohalikele kui ka turistidele. Muuhulgas on võimalik külastada Jaanihanso Siidrivabrikut või Härjapea Talumuuseumi.

Kokkuvõtteks saab öelda, et Järvamaal on palju näha ja kogeda. Siin on midagi kõigile – ajaloohuvilistele, loodusfännidele, sportlastele ja toidugurmaanidele. Ning kõik selle saate kogeda imeliselt koostööd tehes mõne kohaliku giidi või tuttavaga. Kutsuge oma sõbrad ka kaasa ja veetke koos mõnus aeg Järvamaa avastamise teel!

Veel.