Nullkulu

Nullkulu

mida teha istanbulis?

“Mida teha Istanbulis” – Parimad ideed, kohtade hinnang ja algaja reisija juhend

Istanbul on üks maailma enim külastatud linnu asub kahe mandri, Euroopa ja Aasia kokkusaamiskohas ning seda võib pidada ka tõeliseks kultuuride ristteeks. Istanbuli külastamine pakub külastajatele palju põnevaid vaatamisväärsusi ja erinevaid kogemusi. Selleks, et teha alustaja reisijale külastus lihtsamaks ja paljude komistuskivide vabamaks, selgitame välja Istanbuli kõige populaarsemad kohad, teeme kokkuvõtte külaliste hinnangutest ja tutvustame mõnda praktilisi näpunäiteid turbi kultuuripärlite külastamisel.

Külasta Hagia Sophia muuseumi

Hagia Sophia on Istanbuli populaarseim muuseum ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud ehitis. Seda ehk ka kõige paremini tuntakse kui bysantiaegset kirikut, mis hiljem muudeti mošeeeks, seejärel avalikuks muuseumiks. Siin on palju näha: Ida Bysantini ja Ottomani kunstiteosed, mosaiigid, hiiglaslikud kullatud sibulkuplid. See on vaieldamatult Istanbuli oluline vaatamisväärsus ning tempel, mis ei jäta kedagi ükskõikseks.

Veeda päev Topkapi palees

Topkapi palee on Istanbuli üksimposantsemaid paleesid, mis oli kunagi Ottomani impeeriumi residentsiks. Siin saad oma silmaga näha muuhulgas ka imelisi aiaid, privaatseid õuealasid ning suurt eri muuseumiosade valikut, mis hõlmavad Ottomani relvi, portselani, kalliskive, muusikariistu ja jumalikke religioosseid esemeid.

Võta parvlaev Bosphoruse väinale.

Bosporuse väin eraldab Euroopat Aasiast ja pakub külastajatele palju hämmastavaid ja hingematvaid vaateid, kui läbi selle saab sõita parvlaevaga. Ületamisel näeb kahte erinevat kontinendi ja kahte erinevat riiki.

Taksimi väljak on sinu Kosmos.

Taksim on Istanbuli turismi kindel tippkoht. Siin on suurepärane valik autentseid restorane ja öölaule, ootamatusi ja julgeid muuseume ja ka kauplusi, mis meelitavad oma põneva kaubavalikuga. See on võib-olla Istanbuli kõige kosmopoliitsem ajaveetmiskoht.

Blue Mosque ning Süleymaniye mosaiigid

Sinine mošee jääb Istanbuli südamesse ning on külastajate seas üks populaarsemaid atraktsioone. Süleymaniye mošee jällegi on praktiliselt Topkapi palee naabermajas ning see on palju suurem ja turistide hordidest vähem ülerahvastatud, kuhu saab hõlpsasti rahulikult kohapeale matkata.

Turgude kuvamise vaatamine

Söök, kraam, kingitused kaasa; seal on turge peaaegu igas linnaosas. Istanbuli turgudel on fantastiline atmosfäär, kuna need on sageli rahvahulgadega ülerahvastatud ning need on kohad, kus saad osta kõike, mida vajad. Valik on suurepärane- alates käsitsi valmistatud kaunitest vaipadest nabapluusideni ja uhketest ehete seeriatest, mistõttu peaks iga külaline nendega tutvuma.

Elavat muusikat saab kuulata

Rumeenia kaheksas suurim linn, Istanbulis saate nautida elavat Muusikat. Kahtlemata on see ideaalne võimalus igale muusika austajale, nautida mõnda oikeeltugmusikat ning ka riddumeid.

Järeldus

Kokkuvõtvalt, Istanbul on nagu pitsLauriot paljude erinevate kihtide ja kohtadega, mis on avastamiseks valmis. Selleks, et oma külastusest võimalikult palju võtta ja kõiki kultuuripärandiga seotud atraktsioone näha, tasub koostada kindlasti plaan, mida külastada ja ette võtta. Olles teadlik paljudest võimalikest külastuskohtadest, saad selles täidliselt seigelda, elamusi koguda ja unustamatu aja veeta. Loodame, et see artikkel pakub poolt, peale ja ülevaate ning julgustame kõiki neid, kes soovivad külastada Istanbuli, seda ka tegema.

Veel.