Nullkulu

Nullkulu

mida teha horvaatias?

“Mida teha Horvaatias” – tee õige valik

Horvaatia on üks Euroopa turismimagnetitest, mida on külastatud aastast aastasse erinevate huvidega inimeste poolt: loodusarmastajate, ajaloohuviliste, seiklejate, noorte, perede seas. Kui otsite meeldivat kohta reisimiseks, siis Horvaatia on parim valik. Siin on nimekiri tegevustest, mis peaksid olema teie Horvaatia reisikavasse lisatud.

Plaaniga läbi minna “Plitvice’i rahvuspark”

Plitvice’i rahvuspark on üks Horvaatia suurimaid vaatamisväärsusi, mis asub umbes 130 km kaugusel Zagrebist. Rahvusparki külastades tunned end nagu oleksid unenäos: teed, mis jooksevad mööda hämmastavat sinakat vett, kogunevad kõrgteedele, samal ajal kui väikesed jugad langevad seintel tagasi. Plitvice’i rahvuspark on tõepoolest aardekamber, mida tasub külastada. Külastamine on võimalik terve päeva jooksul ja kogu territooriumi avastamiseks võivad kuluda kuni viis tundi.

Naudi Spliti ilusat kesklinna

Split on Horvaatia üks populaarsemaid kohti, kus leidub rohkesti suurepäraseid vaatamisväärsusi. Mõned vaatamisväärsused on siiski säästetud Spliti kesklinnale, mis on täis elegantseid vanalinna tänavaid, mida mööda kõndides tunnete, et aeg seisab. Keset kesklinna asub Diocletiani palee, mis on kujundatud Rooma keisri Diocletiani auks. Samuti ei tohiks te mööda minna Grgur Ninski kujust ega ka rannapromenaadist, eriti kui teil on kavas külastada Marjan kevadist nõlva.

Külastage Dubrovnikut

Dubrovnik on unikaalne koht Horvaatias. Siin kohtuvad elav ajalugu ja kaasaegne linnamaastik. Dubrovniku kindlustatud ala on kuulus oma ajalooliste seinamüüride ja tornide poolest, mida austavad paljud turistid. Tegelikult on see peaaegu ümberkäimatu võlu, mis paneb sind tundma end nagu viis sajandit tagasi. Lisaks on linn kuulus põneva kultuurimelu poolest, kus te saate tundide kaupa ringi vaadata ja imetleda Kalamaja bunkrit, fantaasiapuud ja Straduni tänava kauneid poode.

Kui olete ajaloo- ja arhitektuurihuviline, võite kaaluda Kaštela külastamist. See on Horvaatia vanade kaunistuste koht, kus saate selle ajaloo ja kultuuriperioodi kogemuse.

Horvaatia rannad

Horvaatia rannik on ilus rannajoonega piirkond, kus leidub kauneid randu ja väikeaid saarekesi, kus saate nautida värsket õhku ja suurepärast aega. Sellegipoolest on rannad siin tavaliselt üsna väikesed. Populaarsemate randade hulka kuuluvad Punta Rata, Bačvice rand, Jelandija väikesed rannad ja looduslik rannikuala Pula lähistel. Oma valitud randa jõudmiseks võite kasutada jahut aparaadi ning teie aeg ja raha kuluvad vaid mõne minuti küttimiseks.

Paljud Horvaatia kuulsustestugu mõõdetakse just ranniku kujul ja nii võite olla kindel oma valiku õigsuses ning saada alati suurepärase ajaviite ja põgenemise maitse.

Kokkuvõtteks

Horvaatia on koht, kus leidub igaühele midagi, sõltumata huvist. Selle põhjuseks on ilusad rannad, ajaloolised vaatamisväärsused, unikaalsed linnad ja mitmed muud võimalused. Oluline on meeles pidada, et horvaadid on sõbralikud inimesed, nii et suheldes on teil võimalus kogeda ka rahvuskultuuri. Seetõttu pidage meeles, et kui reisite Horvaatiasse, valige alati oma soovile sobiv koht, veetke tund või kaks ning nautige seda. Ükskõik, kui otsustate oma aega veeta, siis kogemus on kindlasti seda väärt.

Veel.