Nullkulu

Nullkulu

mida teha haugist?

Mida teha haugist: Kõik, mida peate teadma, et seda kala nautida

Haug on kõigile Eesti kalameestele hästi tuntud kala. See ei ole ainult meie vetes levinud, vaid ka maitsva maitse tõttu on seda kala hakatud eksportima teistesse riikidesse. Kui olete kalamees ja armastate haugi püüda või olete kala söögiks ostnud, siis on see artikkel just teile. Siin on hea ülevaade kõigist teadmistest, mis on vajalikud selleks, et haugist maksimaalselt kasu saada.

Haugi püügihooaeg Eestis

Enne kui räägime sellest, mida saate haugiga teha, räägime sellest, millal saate seda kala püüda. Haug on kõrvuti vähiga üks kindlamaid kalu ja saate seda püüda peaaegu igal aastaajal, välja arvatud kevade veesaaste perioodil. Kui otsustate haugi püüda, siis ärge unustage järgida kohalikke regulatsioone ja kalapüügi reegleid, et hoida vee-elustikku tervena.

Haugi kalorisisaldus ja toitumisväärtus

Nagu enamikul kaladel, on ka haug madala rasvasisaldusega kala ja sisaldab vähe kaloreid. 100 grammi haugi sisaldab ainult 90 kilokalorit, mis muudab selle toiduks sobivaks kõigile, kes soovivad süüa tervislikult ja kontrollida oma kaalu. Peale selle sisaldab haug ka palju valku, fosforit, seleeni ja vitamiine nagu B12 ja D.

Haugi valmistamise viisid

Haug on mitmekülgne kala ja saate seda valmistada erineval viisil, kuid lisaks põhilistele küpsetusmeetoditele nagu grillimine, praadimine ja küpsetamine saate teha ka palju muid huvitavaid retsepte. Üks lihtne viis, kuidas haugi süüa, on seda suitsutada. Sellisel viisil valmistatud haug lisab toidule suurepärase maitse ja see on üks populaarsemaid viise haugi süüa. Samuti saate haugi valmistada hautatult ja lisada sellele köögivilju ja rohelisi maitseaineid, mis lisavad toidule tervislikku väärtust ja maitset.

Haugi puhastamine ja ümbertöötlemine

Pärast haugi püüdmist ja enne selle valmistamist on oluline kala korralikult puhastada. Eemaldage pead, kõhuõõnsus ja uimed ning loputage kala hoolikalt puhta vee all. Kui olete kõik sisikonnad eemaldanud, saate kala tükeldada või fileerida vastavalt oma soovidele. Kui teil on järelejäänud haug, saate seda hoida sügavkülmas ja kasutada seda hiljem roa valmistamiseks.

Haugi keetmine ei ole keeruline, kuid see võtab aega ja vaeva. Õnneks saate haugi ümber töödelda ja kasutada järgneva toiduna: haugiliha pelmeenid, haugipiim, haugi pasteet, kalakonservid või lihtsalt külmutatud tükkidena.

Haugi toitumises kasutamise eelised

Lisaks sellele, et haug on madala rasvasisaldusega ja madala kalorsusega toit, on see ka suurepärane valguallikas ja sisaldab palju vitamiine ja mineraale. Need ained aitavad kehal tervislikult toimida ja parandavad meie immuunsüsteemi. Kui sisestate haugi oma toitumisse, võite olla kindel, et saate oma kehale vajalikke toitaineid ning samal ajal nautida ka suurepärast maitset.

Lõppkokkuvõte

Haug on kindel valik, kui soovite süüa midagi maitsvat ja samal ajal tervislikku. See kala sobib suurepäraselt igal ajal ja võib olla suurepärane vahepala või roog peol. Lisaks võite selle kala kergesti püüda peaaegu igal aastaajal ja seda valmistada erineval viisil vastavalt oma eelistustele. Oluline on meeles pidada, et haugi kalapüük ja tarbimine peaksid toimuma vastavalt kehtivatele reeglitele ning kohalikele standarditele. Kui aga hoolite oma tervisest ja soovite midagi tervislikumat ja maitsvat, siis proovige kindlasti haugi.

Veel.