Nullkulu

Nullkulu

mida teha gran canarial?

“Mida teha Gran Canarial”

Gran Canaria on imekaunis Hispaania saar Atlandi ookeanis, kuhu aastaringselt valgub lõunamaist päikest ja on lai valik tegevusi kõigile. See on saar, kus on võimalik leida nii romantikat, rahu ja vaikust kui ka seikluslikke ja adrenaliinirohkeid tegevusi. Kui oled otsustanud külastada Gran Canariat, siis meie artiklist leiad mitmeid soovitusi selle kohta, mida saarel ette võtta.

Rannad

Gran Canaria on tuntud oma kaunite randade poolest, mida leidub umbes sadakond. Rännates saare erinevates piirkondades, kohtad erineva omapära ja iseloomuga randu. Kuna Gran Canarial on üle 300 päikselist päeva, soovitame kõigile mere- ja päikesetundide armastajatele nende randade külastamist:

– Playa de Amadores, mis on kahtlemata Gran Canaria kõige kaunim rand, valge liiv, kristallselge vesi ja ilusad palmid.

– Playa Del Inglés, mis on Gran Canaria suurim rand, mis pakub erinevaid võimalusi vaba aja veetmise veeks ning on surfispordi harrastajate seas tuntud.

– Maspalomase rand, mis on üks kaunimaid randu Gran Canarial ja pakub kaunist vaadet Dunase Maspalomas´ele.

Aktiivne puhkus

Kui oled seiklushimuline, siis leiad ka selleks saarelt mitmeid võimalusi. Siin sobivad eriti hästi järgmised tegevused:

– Delfiinisõit: tutvu delfiinidega nende loomulikus elukeskkonnas.

– ATV rent: kaunid maastikud on kordades kaunimad kui neid hakkad uudistama seiklemisel ATV-ga.

– Surf: Gran Canaria on tuntud oma suurepäraste surfipakkumiste poolest ja lained tõusevados mõnest kohast põhja kuni 8 meetri kõrguseks.

– Jetski: kui oled enda peal kiiruseadrenaliini puudutuse vastu, sobib jetski ehk veejas olev mootorpaat suurepäraselt.

Kultuuri ja ajaloo huvilised

Gran Canaria on rikas ka ajalooliste ja kultuuriliste vaatamisväärsuste poolest, millest õhkub saare ajalugu ja eripära. Järgnevad soovitused pakuvad teadmisi, mis ajal saar avastati, kuidas seal elati ja veel palju muud.

– Casa de Colon: nimi tõlgituna inglise k keelde tähendab Kolumbuse Maja ning see on kutsutud nii, kuna väidetavalt peatus Kolumbus seal.

– Vegueta: Gran Canaria vanim linnajagu, kus on võimalik külastada Santa Ana Katedraali ja Casa-Museo de Coloni (Kolumbuse muuseumi).

Toit ja joogid

Kui oled gurmaan, siis võid olla kindel, et Gran Canarial leidub piisavalt kõiki toitumisväärtusi. Gran Canaria toitude retseptid on inspireeritud Hispaania ja Aafrika köökidest ja paljud neist on võõrastele unikaalsed. Me soovitame proovida järgmisi roogasid ja jooke:

– Queso de Flor, saare kohalike kitsepiimast valmistatud juust.

– Mojo-sitruk, kanaarite kreemine küüslaugukaste.

– Salmorejo, külm tomatisupp, mis on valmistatud saare rikkalikest tomatitest.

Ööelu

Gran Canaria on tuntud oma õitseva ööelu poolest. Seda on kõige enam märgata Maspalomase ja Playa Del Inglés rannapiirkondades. Oleme valinud välja kõige paremad klubid:

– Pacha Maspalomas, üks saare suurimaid ööklubisid.

– Kasbah, klubi Maspalomase rannas, ööluba ja baarid, mis on valmis vastu võtma suuremaid seltskondi.

Lisaks pakuvad sellised klubid nagu 7th Heaven ja Pacha ööelusid igas vanuses külalistele ning seal on võimalik peole minna joone pealt või valida VIP-teenus.

Kokkuvõte

Gran Canaria on ilus saar, mis pakub laia valikut meelelahutusvõimalusi nii merepõhjast kuni kaunite randade, ajalooliste paikade ja ööelu poolest. Saar on kergesti ligipääsetav ning suurepärase programmi leidmiseks piisab vaid paar nädalavahetusest. Oleme kindlad, et oma reisi lõpus suudad sa hinnata kohaliku kultuuri, proovida kõige paremaid roogasid ja suhelda kohalike elanikega.

Veel.