Nullkulu

Nullkulu

mida teha edinburghis?

Mida teha Edinburghis?

Kui sa oled Edinburghis uus, siis võidolla küsid endalt, mida võiksid siin põnevat ette võtta. Edinburgh on ilus ajalooline linn Šotimaal, kus on palju pakkuda. Siin on mõned tegevused, mida sa võiksid siin linnas teha.

Mine Edinburghi lossi juurde

Edinburghi loss on üks tuntumaid vaatamisväärsusi linnas ning selle külastamine on kohustuslik kõigile, kes Edinburghis käivad. Loss asub linna keskosas ja on üks ilusamaid terviklikke linnusüsteeme Šotimaal. Lossi külastamine annab teile võimaluse õppida selle ajaloost ning imetleda hingematvaid vaateid linnale.

Jalutuskäik Royal Mile’il

Royal Mile on üks Edinburghi tuntumaid tänavaid ja hõlmab ligi 1,5 miili ala linnas. Tänava ääres on palju ajaloolisi hooneid, mida võite uudistada, nagu näiteks St Giles’i katedraal, mis on üks tuntumaid religioosseid hooneid linnas. Royal Mile’ilt võib leida ka palju põnevaid restorane, poode ja vaatamisväärsusi.

Võtke ringsõit linnas

Edinburgh on üks ilusamaid linnu Šotimaal ja võttes ringsõitu linnas, saate vaadata palju põnevaid vaatamisväärsusi. Te saate näha kuulsat Arthur’s Seat’i mäge, mis on üks ilusamaid kohti linnas ja võite ka külastada New Towni, kus on palju ilusaid Georgia stiilis maju. Ringsõit linnas võib kesta umbes 2-3 tundi ning on suurepärane võimalus näha palju kohalikke vaatamisväärsusi.

Külasta National Museum of Scotland

National Museum of Scotland on üks Šotimaa suuremaid muuseume ja siin saate õppida palju ajalugu ning kultuurist Šotimaal. Muuseumis on palju interaktiivseid eksponaate, mis võimaldavad teid veelgi süvitsi ajaloo teemadel õppida. Siin on midagi nii täiskasvanutele kui ka lastele. National Museum of Scotland on suurepärane koht õppimiseks ja teadmiste kogumiseks.

Külasta Stirlingi lossi

Kuigi see ei ole Edinburghis, on Stirlingi loss lähedal ning väärib külastamist. Loss oli märkimisväärne seisus nii Šoti kui ka inglise ajaloos, sest see asus Šoti piiri lähedal. Külastades võite näha elava ajaloo etendusi ja saada aimu elust sel ajal. Lisaks kõikidele ajaloolistele vaatamisväärsustele on lossist ka võimalik nautida hingematvaid vaateid Stirlingi linnale.

Kokkuvõtvalt, Edinburghi külastus on täis erinevaid vaatamisväärsusi ja erinevaid tegevusi, mis sobivad kõigile, kes selle linnaga tutvust teha soovivad. Alates ajaloolistest kohtadest kuni paeluvate muuseumiteni, on siin midagi kõigile. Ärge unustage ka põnevaid restorane, mida saate nautida koos kohalike delikatessidega. Nii et minge ja avastage seda ilusat linna!

Veel.