Nullkulu

Nullkulu

mida teha bulgaarias?

Mida teha Bulgaarias

Kas otsid uusi seiklusi ja unikaalseid reisielamusi? Siis tasub kaaluda Bulgaariat – maad, mis on täis imesid ja üllatusi. Bulgaaria on riik Balkani poolsaarel, kus on ohtralt kultuurilisi ja ajaloolisi vaatamisväärsusi ning kus riigi geograafiline mitmekesisus pakub palju erinevaid meelelahutusvõimalusi.

Bulgaariaga seotud stereotüüpide hulgast leiame, et see on riik, kus on palju päikeselist rannajoont, palju odavat head toitu ja suurepärane koht talve- ja veespordiks. Siiski on palju muud, mida siin teha ja näha.

Kui otsid unikaalset kultuuri- ja ajalooelamust, millest õppida ja mida avastada, on Bulgaaria just see maa, kuhu minna. Siin on mõned asjad, mida saate riigis teha ja näha.

Külastage ühte Bulgaaria kuulsamat rannikut

Kui otsite Bulgaarias unistuste puhkust, võib rannapuhkus olla teie jaoks parim valik. Bulgaaria rannik on kaunis, puhas ja selge veega – ideaalne koht muretuks puhkuseks. Siin saate päevitada, ujuda ja lihtsalt lõõgastuda.

Musta mere ranniku põhikohad on Varna ja Burgas. Burgasi rannikul on palju randu, mida saab külastada pere või sõpradega. Varnal on piirkonnas palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, mis sobib hästi kultuurihuvilistele.

Külastage Bulgaaria ajaloolisi vaatamisväärsusi

Bulgaaria on tuntud oma paljude ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Kui otsite ajaloo- ja kultuuriteemalist reisi, on Bulgaaria riik, kuhu minna. Kõige tuntumad ajaloolised paigad on Peetri kirik Sofias ja Rila klooster Rilas.

Teine oluline ajalooline paik on Plovdiv, mis on Bulgaaria aastaringselt avatud linnamuuseum. Siin leiad antiiksete ruumidega kenasid vanalinnaturge, mis on täis Bulgaaria kunsti ja käsitööd. Alates 2019. aastast on Plovdiv ka Euroopa kultuuripealinn, nii et kultuurisündmused on alati aktiivsed.

Külastage Bulgaaria kohalikke restorane ja nautige maitsvat toitu

Bulgaaria köök võib olla tuline, kuid see on kindlasti maitsev. Üks kõige kuulsamaid Bulgaaria roogasid on škembe čorba, tuline sealihasupp, mille juurde antakse tasuta küüslauk, tšilli ja vinegreti äädikat.

Kui soovite midagi kerget, proovige juustu ja riisi kringlit, mida nimetatakse banitsa. Taimetoitlastele on ideaalne valik kyopolou ehk baklažaanikul, mida võib serveerida salatina.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks, Bulgaaria on mitmekesine ja huvitav maa, kuhu tasub kindlasti minna. Siin on mõnusad rannad, hämmastavad ajaloolised vaatamisväärsused, maitsva toiduga restoranid ja palju muud. Valige Bulgaaria oma järgmiseks sihtkohaks ja koguge elamusi, mida juhul, kui kohe ei unune, unustate alles aastate pärast.

Veel.