Nullkulu

Nullkulu

mida teha brüsselis?

Mida teha Brüsselis – laiendatud juhend

Brüssel on Belgia kultuuriline ja majanduslik keskus ning oluline Euroopa Liidu institutsioonide keskus. Selle kõikumatu ajalugu, stiilsed arhitektuurid ja mitmekesine kunstikogu muudavad linna maailmatasemel turismisihtkohaks. Kuid mõnikord võib linna külastades olla raske hoida ülevaadet, mistõttu oleme koostanud põhjaliku juhendi Brüsseli külastamiseks. Selles juhendis leiad teavet, mida teha, mida näha ja nautida ning kuidas linna külastada parima võimaliku kogemuse saamiseks.

Millest alustada?

Brüsselisse saabumisel on hea alustada tuuri suurbüroode väljakult, kuna see asub Brüsseli kesklinnas. Selle väljaku südames seisab Berlaymonti hoone, mis on Euroopa Komisjoni peakorter.

Välisturistina võiksite alustada näiteks kohtumisest Grand Place’i väljakul asuva Manneken Pis’i kuju ja Jeanneke Pis’i kuju juures. Need pisikesed kujukest on Brüsseli tuntud vaatamisväärsused ja need võivad olla linna külastamisel palju nalja teha.

Järgmiseks peaksid teid huvitama Brüsseli ajaloolised ehitised. Üks neist on linna vanim ehitus, Roomaesiselinnuse torn, mida kasutati linna kaitseks juba sajandil. Torni saab külastada täna ning tornist avaneb kaunis vaade linna panoramast.

Kindlasti väärib külastamist ka kuulsusrikka kunstniku Magritte muuseum, mis asub Brüsseli kunstiviertlis. Selles asutuses saate lähemalt tutvuda kunstiguru Rene Magritte’iga, tema elu ja tööga. Muuseumi kollektsioonid sisaldavad mitmesuguseid teoseid, sealhulgas maale, joonistusi, kirju ja fotosid, mis on rajatud Magritte’i loomingut tutvustamiseks.

Linna külastades ei tohiks ka unustada paljusid rikkalikke must-visit söögikohti! Kuna Brüssel on mitmekesise kultuuritaustaga linn, on siin palju erinevaid toidukultuure, mille seast valida. Kuid kõige kuulsam oma toitlustuslikus kultuuris on lihtsalt Brüsseli praad.

Kus ööbida?

Kuigi linnas on palju erinevaid majutusvõimalusi, soovitame jääda kesklinna. Grand Place on linnas mugavalt asukohas ja on ka hotellide kvaliteedi osas parem. Sellises asukohas saate hõlpsasti tutvuda linna eri paikadega ja kahelda muretult ilusates kohvikutes ning hubastes restoranides, kus pakutakse kohalikke roogasid.

Kuidas liikuda?

Brüsselis on lihtne ringi liikuda ühistranspordiga, näiteks metroo- ja rongiliinidega. Kui eelistate jalutada või sõita jalgrattaga, siis linnas on palju valikuid. Kui soovite autot rentida, on saadaval nii tavapärased kui ka elektriautod, mis sobivad linna ökoloogilisele kuvandile.

Mida muud teha?

Pärast esmamuljetest vaimustavale Grand Place’le võite külastada ka autovaba Sint-Katelijnepleini Platz. See on koht, kus saate tutvuda paljude Baieri veinidega ning nautida mõnusat õhtupoolikut ja veeta aega sõpradega. Kui teile meeldib muusika, siis võite minna kontserdile või muusikafestivalile, kuna linna muusikaskene on väga rikkalik.

Järeldus

Kui olete Kesk-Euroopas ja otsite, kus käia järgmisena, siis tõenäoliselt ei ole midagi paremat kui külastada Brüsselit. Belgiast pärit Brüssel on elav koht, millel on palju hämmastavaid vaatamisväärsusi, millest suurem osa on kergesti ligipääsetavad. Brüsseli muuseumid, ajaloolised paigad, ilma mainimata suurepärast toidukultuuri, on kõik selle linna rikkalikkuse osa. Kokkuvõttes on Brüssel kindlasti koht, kuhu tasub minna ja nautida.

Veel.