Nullkulu

Nullkulu

mida teha bremenis?

“Mida teha Bremenis” – Unustamatu Seiklus Põhja-Saksamaal

Kas otsid vaheldust hallist argipäevast? Siis on Bremen ideaalne reisisihtkoht! See Saksamaa linn on täis ajalugu, kultuuri ning võlusid. Bremen on tuntud muinasjutulise linnaruumi, maitsva toidu ja mitmete atraktsioonide poolest. Selles artiklis räägime detailsemalt, mida Bremenis teha ja näha ning kuidas saafuda unustamatu seiklus!

Ajalugu ja kultuur

Bremen on Saksamaa suuruselt kümnes linn, mille ajalugu ulatub tagasi juba 1200. aastatesse. Linna lemmikkoht on kindlasti vanalinn, mis on nimetatud ka UNESCO maailmapärandiks. Vanalinnas leidub mitmeid mitmesajandist teadaolevaid hooneid ning selle kuulsusrikkaimateks mälestusmärkideks on Bremer Roland, mida peetakse linna sümboliks. Teine imeline vaatamisväärsus on Bremeni linnavalitsuse hoone, mida nimetatakse ka Rathsmani majaks. Siin leidub ka 17. sajandist pärit byzantiumi kunstiga rõõmsa aurakesega Valgesaali, kus valitseb mõnus atmosfäär.

Kõnni mööda vanalinna ning avasta salapärane Rolandi kuju. Jaluta edasi ja külasta St. Petri katedraali, mis on Bremeni vanimate kirikute hulgas. Bremeni katedraalis on võimalus näha maailma vanimaid ise helisevaid kellasid kohe katedraali lõunapoolses tornis. Kui kalduvad otsima au ja kuulsust sajandite tagusest ajast, siis külasta Bremeni ajaloomuuseumit. Mööda ilusat linnasüdant liikudes satuvad sa ka Schnoori kvartalisse, mis on koht, kus on üles seatud käsitööle spetsialiseerunud väikesed poed. Lisaks saad nautida lõbusat jalutuskäiku Weser-õue äärde, kus avanevad suurepärased vaated üle linna.

Maitsed ja maitseelamus

Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele pakub Bremen veel midagi: kohalikku kööki, mis meelt avaldab ka kõige kriitilisemat maitsemeelt rahuldavate suupistete ning roogade valikuga. Kohalik delikatess, mida kindlasti proovima peaksid, on Beck’s õlu, mis valmistatakse siin juba sajandeid. Linnas leidub mitmeid auga kohvreid teeninud restorane, kohvikuid ja baare, kus teile serveeritakse vaid parimaid toite.

Soovitame külastada “Ratskelleri” võõrastemaja, mis on Bremeni kõige vanem kõrts või Gasthaus “Zur Sonne”, mille keskaegne õhkkond on tõeliselt ainulaadne. Kui sa otsid midagi kalast, siis külasta restorani Fiedlers Suppenkontors, on see sõltumatu restaureerimisettevõtte kohaliku kala cateringi restoran. Siin pakutakse tervislikke grillitud kalafileesid, kala suppi ja mereande. Sinu krõpsud ja batjad ei ole tervislikud; tervislikem võimalus on süüa nii kala kui ka köögivilju. Kui sa aga magusa hammas oled, siis pöördu restorani “Café Knigge” poole ja proovi ehtsaid saksa saiu. Nende võrratud vaniljeküpsised, martsipani- ja marmelaadiga kaetud saiad või õrnad kohupiima strudlid on suus sulavad.

Kui oled magusat nautinud, suundu “Mohnblumenbergi” ehk Mandlipuu mäele. see on populaarne vaatamisväärsus turistide seas, mis pandi hästi käima alles mõned aastad tagasi. See suurepärane koht pakub linnulennult vaadet Bremenile ja viimasel ajal on seal toimunud ka palju populaarseid kontserte.

Aktiivne tegevus

Bremeni linnas on võimalik leida lõputult aktiivseid tegevusi, mis annavad kindlasti elamuse. Kui sulle meeldib sport ja sa tahad endale midagi ekstreemset lubada, siis võid proovida näiteks ‘waackoo’-st endale väga meelde jäetava elamuse muretseda. Waackoo on köisrada, millel on üle 70 erineva takistuse ja kõrgused kuni 12 meetrit. Kui tunned aga, et sul ei ole nii palju energiat, siis võid valida matkaraja ja matkata kas tehislike või looduslike rajad.

Veekogud on Bremenis ka väga olulised, kuna see asub jõe tõusul. Kui sa otsid lõbusat ajaviidet vees, siis osta endale Adrentunnenstunde ja alla Weseri. Boonuseks saad bremeni siluetit ilusat ülevaadet. Lisaks sellele on ka võimalus osta linnulennult vaatemängupaiga värskendada ning rentida kanuum ka Bürgerparki järvistus. Vaba aega andvasse Bürgerparki on rajatud ka linnuvaatluskeskus, mis on ideaalne koht kus vaadata linde, loodushuvilistele ning lemmikloomadele.

Lõppkokkuvõttes väärivad kõik Bremeni külastajad erinevat laadi mälestusi. Bremenil on midagi pakkuda kõikide maitsete ja huvide puhul. Läbimõeldud plaan reisimiseks ja tegevuste valik, siis saad kindlasti avastada avastada selle võluva ja kauni linna Saksamaal, mis sulle unustamatuks jääb.

Veel.