Nullkulu

Nullkulu

mida teha billundis?

Mida teha Billundis?

Billund on linn Taanis, kus asub maailmakuulus vaatemäng – Legoland. See on laste ja täiskasvanute unistuste koht, sest seal saab nautida atraktsioone, mis annavad teile kogemuse, mida te ei leia kusagil mujal maailmas. Kuid mitte ainult Legolandist, vaid ka teistest lähedalasuvatest kohtadest leiate lõbusaid ja huvitavaid asju. Selles artiklis tutvustan teile parimaid kohti Billundis, mida kindlasti külastada tasub.

Ajalugu

Billund asutati umbes 1895. aastal ja sellel oli alguses umbes 400 elanikku. Pärast Jüütimaa silla ehitamist hakkas linn kasvama ja nüüd on seal umbes 6500 elanikku.

Legoland

Legoland on vaieldamatult Billundi peamine atraktsioon. See on lõbustuspark, mis on mõeldud nii lastele kui täiskasvanutele. Pargis on suured LEGO mudelid, mis on valmistatud miljonitest LEGO klotsidest. Seal on ka palju erinevaid teemaparkides, millest igaüks on mõeldud erinevas vanuserühmas lõbusaks ajaveetmiseks. Planeedi LEGOLAND, Rüütliloss, Piraadisaar, Minimaa, LEGO NINJAGO maa ja LEGO DC Super Heroes maa on mõned aladest, mida kindlasti tasub külastada.

Teine suurepärane koht, mida Legolandist leiate, on LEGO House. See on umbkaudu kahe jalgpalliväljaku suurune maja, kus kõik saavad nautida LEGO vanemate kui ka uusimate komplektidega mängimist. Nad pakuvad väljakutseid, mis on mõeldud nii väikestele kui suurtele külastajatele. LEGO House’i eriline osa on LEGO arhitektuuri osakond. Seal saate näha maailma suurimaid LEGO kujutisi, mille on loonud tuntud kujundajad ja arhitektid.

Lõõgastav päev Lalandias

Lalandia on veekeskus, mis pakub terve päeva veele sisustamist nii suurtele kui väikestele. See on suurepärane koht, kus saate ajaviiteks lõõgastuda või lõbutseda. Lalandias on Skandinaavia suurim tehisjärve all asuv veekeskus. See on avatud jõuludest kuni aastavahetuseni, nii et külastage seda kindlasti igal ajal.

Givskud Zoo

Givskud Zoo asub umbes 20-minutilise autosõidu kaugusel Billundist. Nagu Legoland, on ka see lõbustuspark. Kuid vahetult öeldes on Givskud Zoo hoopis teistsugune. See on loomapark, mis hõlmab ulatuslikku territooriumi, kus saab näha loomi, nagu Givskus Safaripark, kus on näha safaribussidega ulukite peal sõit, mis annab ülevaate loomade looduslikust elukeskkonnast.

Viljandi lossi külastuskeskus

Kui te soovite veeta päeva kultuurimaastikel, on Viljandi loss hea valik. Viljandi loss on kivist kindlus, mis on ehitatud sajandil. Hiljem renoveeriti lossi ja nüüd on see avatud turistidele. Tutvuge lossi ajalooga, seal asuvate muuseumidega ja nautige mõnusat jalutuskäiku aedades ja pargis.

Kopenhaageni ekskursioon

Kui teil on rohkem kui üks päev aega Billundis, siis võite kaaluda ekskursiooni Kopenhaagenis. Kopenhaagen asub umbes kolme tunni kaugusel Billundist ning on ajalooline Taani pealinn. Selleks, et nurkseid maju, kuningaslinna, kuningaaiasid ja kindlusi lähemalt uurida, saab Lalandia veepargi külastuskeskusest broneerida ka ekskursiooni Kopenhaagenis.

Anname kokkuvõtte Billundis toimuvatest tegevustest

Billund on väga huvitav koht, kus leidub palju lõbusat tegevust kogu perega. Me loodame, et meie soovitused on teile kasulikud, et saaksite oma külastusest maksimumi võtta. Tutvuge kindlasti linnaga ja heitke pilk sellistele kohtadele nagu Legoland, Lalandia, Givskud Zoo, Viljandi lossi külastuskeskus, Kopenhaagen ja paljud muud huvitavad kohad. Me oleme kindlad, et perereis annab teile palju toredaid mälestusi.

Veel.