Nullkulu

Nullkulu

mida teha belekis?

Mida teha belekis: praktilised juhised

Belek, Türgi on tuntud oma kaunite randade ja vaatamisväärsuste poolest, kuid see on ka tuntud oma omapärase kindlustunnetuse ja uhke ajaloo poolest. Nii et kui olete väljaspool rannajoont, on palju toredaid asju, mida võite avastada. Kuidas veeta oma päevi selles idüllilises linnas? Siin on mõned praktilised juhised selle kohta, mida saate Beleki külastades teha.

Ajaloohuvilistele

Kui olete ajaloohuviline, siis aeg-ajalt kindlasti ei saa mööda vaadata Beleki linna keskosa paiknevatest kaunistest monumentidest. Esimene asi, mis teid võib õhku visata, on Beleki mosaiikmuuseum. See muuseum sisaldab iidsetest roomaajast pärit mosaiike, mis olid kunagi kaunistanud linna villa ümbritsevaid seinu. Muuseum koosneb kahest osast: esimene osa on mosaiigid, mis asuvad Beleki linna territooriumil Kursunlu mosques ning teine osa on kaheksa kilomeetri kaugusel Beleki kesklinnast.

Teine sihtkoht ajalooentusiastidele on Hektori värav, mis on Beleki kuulsaim ehitis. See on üks parimaid säilinud väravaid, mis asuvad Lõuna-Türgis. Välimine värav on Rooma värav, mis on ehitatud 150. aastal pärast Kristust, samas kui sisemine värav on ehitatud kümmekond aastat hiljem. Need väravad on kaunistatud kaunite skulptuuridega ning on kindlasti väärt külastuseks.

Looduse armastajatele

Beleki looduskaitseala on kahtlemata üks kõige populaarsem turismiobjektidest linna saabuvate turistide hulgas. Kaitseala on rajatud selleks, et kaitsta Beleki piirkonna liivi ja taimestikku, nagu aucher pune taime ning mujal maailmas haruldased kivikorallid. Kaitsealal on palju hästi märgistatud matkaradu, kus võite nautida imelist vaadet ja tavaliselt kohtate külastades mõnda kohalikku looma.

Lisaks sellele võib rentida jalgratta või rulluiskud ning sõita mööda randa või külastada läheduses paiknevaid ujumisrandu. Kui soovite rohkem aega looduses veeta, võite ka külastada Kurşunlutepe’ järvkusid, mis asuvad umbes 21 km kaugusel Belekist. Nendes kaunites kohtades saate imetleda ümbritsevat loodust ning nautida pikemat jalutuskäiku mööda puidust käigu ja vaatlustorni kaudu, mis asuvad vähe kaugemal.

Toitlustamise huvilistele

Kui armastate head sööki ja olete veendunud, et Türgi köök on teie lemmik, siis on Beleki linn ideaalne koht, kus proovida kohalikke delikatesse. Väljas söömise kogemus on kiiduväärt, kuna kohalikud restoranid serveerivad suurepärast Türgi kohvi ning kenad lõunatoidud, mis sisaldavad palju erinevaid kohalikke toite. Kõige paremad kohalikud restoranid pakuvad laias valikus toitu nagu grillsalati, lahja ürdi ja piprata Türgi vorsti köfte’i.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on Belek linn, mida tasub külastada, kui soovite veeta päikesepaistelist aega, mis koosneb imelisest vaatepildist, rikkalikust ajaloost ja toiduelamustest. Kui teie soov on saada käia kohalikus mosaiikmuuseumis, ajaloolises Hectori väravas, matkata looduskaitsealal või maitsta kohalikke kulinaarseid loominguid, siis kindlasti leiate midagi, mis aitab teil hinnata, kui suurepärane on Belek koha kogemisel.

Veel.