Nullkulu

Nullkulu

mida teha basiilikust?

Basiiliku kasulikud omadused ja kuidas neid ära kasutada

Basiilik on taim, mis on levinud kogu maailmas. See on populaarne maitseaine Itaalias ja Kreekas, kuid seda kasutatakse ka meditsiinilistel eesmärkidel.

Basiiliku kasulikkus on tuleneb sellest, et selles on rohkesti antioksüdante ja muid toitaineid. See sisaldab ka eeterlikke õlisid, mis võivad olla kasulikud nii tervisele kui ka ilule.

Allpool on toodud mõned basiiliku kasulikud omadused ja kuidas neid ära kasutada.

Basiilik toidus

Basiilik on värskendav maitseaine, mida kasutatakse sageli toidu valmistamisel. Kuid see ei anna ainult roogadele suurepärast maitset, vaid ka tervisliku panuse. Basiiliku tarbimine võib aidata vähendada põletikuliste haiguste riski, parandada seedimist ja suurendada immuunsust.

Soovitame lisada basiilikut salatitesse, suppidesse, hautistesse ja pastadesse. Basiilik annab toidule meeldiva aroomi ja maitse, lisaks ka tasakaalustab üldist taldrikutervikut.

Basiiliku tee

Basiilikutee on veel üks huvitav viis basiiliku tarbimiseks. Piisab vaid mõnest kuivatatud basiilikulehest ja kuuma veega üles valamisest. Basiilikutee tarbimine võib aidata stressihormoonide vabanemist, mis omakorda aitab lõõgastuda ja rahuneda.

Basiilikuekstrakti õlid

Basiilikuekstrakti õlid on üsna tuntud ja neid kasutatakse sageli erinevatel eesmärkidel. Basiilikuekstrakt võib olla kasulik antibakteriaalse ja põletikuvastase toimega. Kaitseb nakkuste, bakterite ja seente eest.

Seda kasutatakse sageli ka erinevate nahaprobleemide korral. Näiteks on see kasulik akne vastu võitlemisel, sest sisaldab antioksüdante, mis aitavad kaitsta nahka kahjustuste eest.

Basiilikuekstrakt suuveena

Basiilikuekstrakti kasutatakse ka suuveena loodusliku raviainena. See võib olla kasulik hammaste ja igemete hoolduseks, samuti aitab võidelda halva hingeõhuga.

Basiilik võib aidata ka suurendada süljeeritust, mis omakorda vähendab suu kuivust ja hoides suuõõne tervena.

Basiilikuekstrakti kasutamine aromaatse vannina

Basiilikuekstrakti õlid võivad olla kasulikud lõõgastumiseks ka vannis. Piisab vaid mõnest tilgast lisamisest vannivette, et luua lõõgastav keskkond. See võib aidata parandada tuju ja üldist heaolu.

Kokkuvõttes on basiilikul mitmeid kasulikke omadusi, mida tasub teada. Veelgi enam, basiilik on unikaalne ja kasulik taim, mida on nii lihtne kasutada toidu valmistamisel kui ka erinevates ilu- ja tervishoiutoodetes.

Nii et nüüd, kui teate basiiliku kasulikkusest, on aeg sellest kasu saada! Proovige lisada basiilik rohkem oma igapäevasesse rutiini, nii et teie keha saaks kõik selle toitainetest.

Veel.