Nullkulu

Nullkulu

mida teha ateenas?

Mida teha Ateenas: Reisijuhend Esmakordselt Külalisele

Kui teil on plaanis külastada üht maailma kõige ilusamat kohta, siis oleks parem alustada kõige tähtsamatest kohtadest. Ateena on üks maailma kõige populaarsemaid turismisihtkohti, kus linn on täis ajalugu, kultuuri ja võluvat atmosfääri.

Ajalooline Akropolis

Ajalooline Akropolis on Ateena sümbol. Akrosss asuvad ka kuulsad Parthenoni tempel ja Erechtheion, mis on ühed väärikamad mälestusmärgid maailma ajaloost. Juba ajaloolise akropoli künkalt avanevad vastupandamatud vaated linnale ning siin võib veeta terve päeva, ronides mööda iidsete kivitreppe, külastades templimälestisi ja imetledes ülevaid vaateid.

National Archaeological Museum

Ateenas võib imetleda rikkalikku ajalugu paljudes paikades, kuid üks parimaid kohti on National Archaeological Museum. Seal on välja pandud suured Kreekas ja Vahemeres leitud ajaloolised eseme, mis võimaldavad teil tundma õppida Kreeka ja Vahemere ajalugu, kultuuri ja elu.

Ateena vanalinn ja Plaka

Ateena vanalinn ja Plaka on kohustuslikud sihtkohad Ateenas külastajatele. Vanalinnast leiate kõige kuumemaid restorane, baare ja kauplusi, samuti kuulsaid Kreeka käsitöötooteid. Plaka on iseenesest imeline kultuuripiirkond, mis lisab Ateenale ainulaadse ja võluva õhustiku.

Lillede mägi

Lillede mägi on Ateena linnasüdames asuv suur roheala. Sellel võib jalutada läbi jumaliku rahu ja vaikuse pärast, kusjuures see sobib ideaalselt rahulikeks lõunavaikusteks. Mäe otsas asub ka Kallimarmaro staadion, kus võib näha kõige lihasemaid maratonijooksjaid oma treeninguid tegemas.

Monstraatitud juustuga pitsa

Ateena kulinaarne kultuur on tõeliselt maagiline! Üks turistide lemmikuid on kindlasti monstraatitud juustuga pitsa, mis on krõbe ja maitsev. Te ei saa seda pitsat kusagil mujal nii maitsvat maitset kui Ateenas.

Ateena on üks erakordne ja maagiline paik nagu pole kusagil mujal. Kui olete Kreeka ajaloo- ja kultuurifänn, siis võite kindlasti linnas viibides avastada enda jaoks palju uut ja huvitavat. Loodan, et see reisijuhend aitab teil alustada uut ja erakordset reisi Ateenas!

Veel.