Nullkulu

Nullkulu

mida teha alõtsast?

Artikkel – “Mida teha alõtsast”
Alõts on maheda maitse ja pehme tekstuuriga juurvili, mida saab kasutada erinevates roogades. Alõtsast saab teha nii salateid, pasteeti kui ka kastmeid. Aga milliseid muid asju saab alõtsaga teha? See artikkel annab ülevaate, mida kõike saab alõtsaga valmistada.

Mis on alõts?
Enne kui alustame, vaatame, mis üldse on alõts. Alõts on lehtede ja rootsuga peetide sugulane, kuid erinevalt punasest peedist kasvatatakse alõtsa maa all. Ärge laske end sellest petta, et alõts näeb välja nagu redis, sest nende maitse ja tekstuur on väga erinevad. Alõtsa seemneid saate osta oma kohalikust aianduspoest või seemnete veebipoest. Alõts vajab kasvamiseks umbes 50 päeva, mis tähendab, et teie aiaviljadest võite rõõmu tunda juba sügisel.

Mida veel saab teha alõtsaga?
Alõtsaga saab valmistada palju erinevaid roogasid. Kas olete valmistanud alõtsa šokolaadimuffineid? Jah, olete kuulnud õigesti – need muffinid on üllatavalt head! Alõtsa saab kasutada ka sidrunakoogi lisandina. Või võite proovida teha alõtsa risotot või alõtsa-porgandisupp, mis soojendab südant talvisel õhtul. Valmistage alõtsa-paprika-juustu quiche ja sööge seda koos oma perega hommikusöögiks või lõunaks. Grillitud alõts on ka võimalus, mis muudab iga grillipeo paremaks.

Alõtsa pasta
Üks suurepärane võimalus alõtsat valmistada on pasta. Alõtsa-tomatikaste on lihtne ja maitsev. Kasutage bolognese-kastme asemel alõtsa-tomatikastet. Lõigake rohelised ja valged osad eraldi taldrikutele, et neid hiljem pastale lisada. Täiendage oma pastarooga seentega, et see saaks rikkam maitse ning erinevaid tekstuure.

Alõtsa salat
Kui teile meeldib salati valmistamine, siis proovige alõtsa salatit. Lõigake alõts marikaks tükkideks, lisage rukolat ja seletis salaate. Hautage alõtsamaitseline kastmesõstraid ning sipelgaid. See on värskendav suvine salat nii lauapeale kui ka piknikule kaasa võtmiseks.

Alõtsa friikartulid
Miks mitte proovida ka alõtsa friikartuleid? Selleks tükeldage alõts pikisuunas ning moodustage friikartulite sarnased riivid. Prae neid friikartulina ette valmistatud retsepti järgi ning naudi tervislikumat alternatiivi tavalistele friikartulitele.

Kokkuvõte
Alõtsa saab kasutada erinevates roogades ja seda on lihtne kasvatada ka oma aias. Vaatamata sellele, et alõts on suhteliselt vähekasutatud juurvili, pakub see mitmeid loomingulisi ja maitsvaid võimalusi. Proovige valmistada alõtsa roogasid ja leidke oma uus lemmik.

Veel.